Zomrel Lou Pearlman, ktorý stál za vznikom Backstreet Boys

Lou Pearlman
Lou Pearlman Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 21. augusta (WebNoviny.sk) – Vo veku 62 rokov skonal v piatok americký hudobný producent a manažér Lou Pearlman, ktorý stál za vznikom viacerých úspešných chlapčenských formácií ako Backstreet Boys či ‚N Sync. Pearlman skonal vo väzení, kde si odpykával 25-ročný trest odňatia slobody za finančné podvody. Informovali o tom predstavitelia Federal Bureau of Prisons, ktorý však neoznámili príčinu úmrtia.

Louis Jay Pearlman sa narodil 19. júna 1954 v New Yorku, pričom jeho bratrancom je hudobník Art Garfunkel. V 90. rokoch založil hudobné vydavateľstvo Trans Continental Records a vytvoril spomínanú skupinu Backstreet Boys, ktorá je historicky komerčne najúspešnejšou chlapčenskou formáciou. Neskôr stál aj za vznikom ďalších skupín ako ‚N Sync, O-Town, LFO, Take 5, Natural, US5 či Innosense, v ktorej krátko pôsobila aj Britney Spears. V roku 2000 však členovia Backstreet Boys zažalovali Pearlmana z podvodu, pričom neskôr tak spravili tiež ďalšie skupiny ako aj Aaron Carter, mladší brat Nicka Cartera z Backstreet Boys.

V roku 2006 potom vyšetrovatelia zistili, že Pearlman presvedčil viacerých podnikateľov, aby investovali celkovo 300 miliónov dolárov do spoločností, ktoré v skutočnosti neexistovali. Pearlman po tomto odhalení utiekol do Indonézie, kde ho však v roku 2007 zatkli. O rok neskôr sa k obvineniam priznal a následne ho odsúdili na 25 rokov väzenia. Sudca mu však dal možnosť skrátiť si trest tým, že ukradnuté peniaze vráti, pričom za každý milión dolárov by sa mu trest skrátil o jeden mesiac. Pearlman však nikdy žiadne peniaze nevrátil. V roku 2010 utrpel vo väzení cievnu mozgovú príhodu, po ktorej sa jeho zdravotný stav ďalej zhoršoval. Okrem toho trpel aj cukrovkou.

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a webstránky www.people.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Britney Spears