Zomrel tanečník a choreograf Richard Hes

Richard Hes
Tanečník a choreograf Richard Hes. Foto: Česká televize

BRATISLAVA 17. februára (WEBNOVINY) – Vo veku 50 rokov dnes zomrel český tanečník, choreograf, herec a zakladateľ tanečnej skupiny Uno Richard Hes. Príčinou úmrtia boli zdravotné komplikácie spojené s rakovinou pankreasu, ktorú mu diagnostikovali vlani. Informovala o tom televízia Nova, pre portál iDNES.cz to následne potvrdil režisér Zdeněk Zelenka, ktorý s Hesom spolupracoval na muzikáli Golem.

Ôsmeho februára médiá informovali o tom, že Hes sa v hospici, kde žil, pokúsil spáchať samovraždu skokom z okna. Nasledujúci deň však vysvitlo, že tanečník iba spadol na schodoch a poranil si koleno.

Richard Hes sa narodil 5. júla 1963 v Mladej Boleslavi. V roku 1977 stvárnil jednu z detských úloh v rodinnej komédii Nech žijú duchovia!. Vyštudoval tanec na konzervatóriu a v roku 1987 založil spomínanú skupinu Uno.

V roku 1988 získal Hes ako vedúci skupiny televíznu cenu Zlatá rolnička. V 90. rokoch sa potom podieľal ako choreograf na muzikáloch ako napríklad Dracula alebo Monte Cristo. V roku 2007 bol jedným z porotcov v súťaži Star Dance a o dva roky neskôr nakrátko obnovil činnosť skupiny Uno.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom