Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourt

Liliane Bettencourt
Liliane Bettencourt Foto: SITA/AP

PARÍŽ 22. septembra (WebNoviny.sk) – Dedička kozmetickej spoločnosti L’Oréal Liliane Bettencourt zomrela v pokoji cez noc vo veku 94 rokov, potvrdila jej rodina. Hodnotu majetku najbohatšej ženy na svete v roku 2017 odhadovali na 33 miliárd eur. Z vedenia spoločnosti odišla v roku 2012. Zároveň sa stiahla aj z verejného diania a vidieť ju bolo len zriedkavo.

33 miliárd eur

„Liliane Bettencourt sme všetci hlboko obdivovali, vždy dohliadala na spoločnosť L’Oréal a jej zamestnancov a bola oddaná jej rozvoju. Mnoho rokov pritom k jej úspechu osobne prispievala. Opustila nás významná žena a my na ňu nikdy nezabudneme,“ napísal vo vyhlásení riaditeľ L’Oréal Jean-Paul Agon.

V roku 2007 sa Bettencourt dostala do verejného sporu so svojou odcudzenou dcérou Francoise Bettencourt Meyers. Tá podala žalobu pre znepokojenie, že zamestnanci jej matky využívajú jej zhoršujúci sa zdravotný stav na vlastné obohatenie.

Verejný spor s dcérou

Rok na to sa ukázalo, že fotograf Francois-Marie Banier, ktorý sa s dedičkou spriatelil, od nej dostal miliónové dary, vrátane obrazov od Pabla Picassa a ostrova na Seychelách. Dcéra dedičky podnikla právne kroky po tom, ako sa dozvedela, že matka zvažuje jeho adopciu.

Po tejto kauze nasledoval politický škandál, v ktorom vyšlo najavo, že jej finančný správca od nej získal peniaze na podporu bývalého francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho vo voľbách v roku 2007.

Otec Liliane Bettencourt, Eugene Schueller, založil v roku 1909 firmu vyrábajúcu farby na vlasy, ktorá sa postupne pretransformovala na L’Oréal . V súčasnosti je to najväčšia kozmetická spoločnosť na svete.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom