Zrakovo postihnutý Jakub Krako zvíťazil v obrovskom slalome

Slováci sa vrátili z MS  IPC v Sestriere
Zjazdár Jakub Krako počas tlačovej besedy slovenských medailistov z IPC Majstrovstiev sveta 2011 v lyžovaní zdravotne postihnutých v talianskom Sestriere. Slováci si na tomto šampionáte vybojovali 11 medailí. Bratislava, 1. február 2011. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

SESTRIERE 11. januára (WEBNOVINY) – Trojnásobný paralympijský víťaz z Vancouveru 2010 v alpských lyžiarskych disciplínach zrakovo postihnutý Slovák Jakub Krako zvíťazil v úvodnom obrovskom slalome v rámci pretekov Európskeho pohára v zjazdovom lyžovaní zdravotne postihnutých športovcov v talianskom Sestriere.

V oboch kolách bol spolu so svojím navádzačom Martinom Motykom najrýchlejší, v súčte časov o 2,44 s predstihol Rusa Valerija Predkozubova. Druhý slovenský lyžiar v tejto kategórii Michal Beladič s navádzačom Filipom Švidroňom nedokončil prvé kolo. V kategórii telesne postihnutých stojacich mužov skončil Martin France desiaty. Slovensko reprezentujú v Sestriere lyžiari z klubu Pegas Remata.

Výsledky – obrovský slalom:

MUŽI:

Zrakovo postihnutí: 1. Jakub Krako/navádzač Martin Motyka 1:43,48 min, 2. Valerij Predkozubov/Viačeslav Molodcov (Rus.) +2,44 s, 3. Luigi Bertanza/Adam Pesenti (Tal.) +3:47, … Michal Beladič/Filip Švidroň (SR) – vypadli v 1. kole

Telesne postihnutí:

Stojaci: 1. Thoma Pfyl (Švaj.) 1:39,69, 2. Vincent Gauthier-Manuel (Fr.) +0,41, 3. Markus Salcher (Rak.) +0,63, … 10. Martin France (SR) 7,26

Sediaci: 1. Franz Hanfstingl (Nem.) 1:46,85

ŽENY:

Zrakovo postihnuté: 1. Alexandra Francevová/navádzač Pavel Zabotin (Rus.) 1:58,43 min