Žralok Handzuš hviezdil na buly, Marleau strelil hetrik

Patrick Marleau
Patrick Marleau Foto: Patrick Marleau

NEW YORK 21. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti San Jose zvíťazili v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL v Denveri nad Coloradom 4:1.

Zo zisku dvoch bodov sa tešil aj útočník Michal Handzuš, ktorý zasiahol v posledný deň uplynulého týždňa do hry ako jediný Slovák.

Tridsaťštyriročný Banskobystričan odohral vyše 12 minút, pre tím bol veľkým prínosom na vhadzovaniach, kde mal až 70-percentnú úspešnosť. Hviezdou stretnutia sa stal Patrick Marleau, ktorý strelil tri góly. Coloradu sa doma aj naďalej nedarí, z desiatich zápasov vyhralo len tri. „Vyšli nám veci, ktoré pravidelne nacvičujeme. Navyše som dostal ideálne prihrávky. Je vždy pekné, keď dosiahnete hetrik,“ povedal Marleau.

Colorado – San Jose 1:4

(1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 8. Duchene (R. Wilson, Landeskog) – 13. Marleau (Vlasic, J. Thornton), 28. Marleau (Vlasic, Clowe), 37. Pavelski (J. Thornton, Couture), 60. Marleau (Vlasic, J. Thornton)

Šnúra prehier Anaheimu

Anaheim prehral už štvrtý duel za sebou, tentoraz neuspel s Detroitom (2:4). Dva góly víťazov strelil obranca Brad Stuart, ktorý sa presadil v záverečných šiestich minútach pri presilových hrách. „Je to pre nás veľké víťazstvo. Tento zápas sme si však predstavovali úplne inak. Po dobrom začiatku sme vypli, prestali sme hrať a súper vyrovnal. Brankár Howard nás však podržal. Napokon máme dva body a tie sú dôležité,“ povedal Brad Stuart. Detroit zostáva spolu s Calgary jedinými mužstvami, ktoré ešte neabsolvovali v tejto sezóne rozstrel v samostatných nájazdoch.

Anaheim – Detroit 2:4

(0:1, 2:2, 0:1)

Góly: 32. S. Koivu (Fowler, Cogliano), 37. Selänne (Perry, Getzlaf) – 2. Zetterberg (Hudler, B. Smith), 21. Franzén (Daciuk), 28. Stuart (Franzén, Daciuk), 60. Stuart (N. Kronwall, Zetterberg)

Carolina sa tešila z prvého víťazstva po troch prehrách, keď zdolala Toronto 3:2. Hurricanes sa proti Maple Leafs darí, z ostatných sedemnástich duelov vyhrali dvanásť.

Carolina – Toronto 3:2

(1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 20. Harrison (Skinner, E. Staal), 28. J. Jokinen (Faulk, Ponikarovskij), 54. Skinner (E. Staal, Allen) – 45. Kessel (Lupul, Phaneuf), 59. Kessel (Liles, T. Connolly)

O výhre Vancouveru v predĺžení nad Ottawou rozhodol Chris Higgins. Canucks nastúpili bez svojej jednotky Roberta Luonga, ktorý je zranený, ale v bránke ho skvele zastúpil Cory Schneider. Tréner Vancouveru Alain Vigneault dosiahol s tímom 246. víťazstvo, čím sa vyrovnal v historickej klubovej bilancii doteraz vedúcemu Marcovi Crawfordovi. Potreboval na to 430 zápasov, o 99 menej ako Crawford.

Vancouver – Ottawa 2:1 po predĺžení

(0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 23. H. Sedin (D. Sedin, Kesler), 63. Higgins (Hamhuis, S. Salo) – 44. Greening (Spezza, Gončar)