Žralok v Egypte zabíjal, dôchodkyni pred zrakmi dovolenkárov odhryzol ruku aj nohu (video)

žralok
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Oddych pri vode sa skončil tragédiou pre 68-ročnú seniorku Elizabeth z Rakúska. Žena sa kúpala v blízkosti móla vo vyhradenej zóne, keď na ňu zaútočil žralok. K incidentu došlo v piatok (1. júna) neďaleko obľúbeného letoviska Hurghada. Informáciu o jej úmrtí priniesol v sobotu denník Daillymail.co.uk., ktorú už potvrdilo aj rakúske ministerstvo zahraničia.

Smutnou realitou je však aj to, že dovolenkári sa na zápasiacu ženu iba prizerali a nikto jej nepriskočil na pomoc. Žralok dôchodkyni odtrhol ruku a nohu, no napriek rozsiahlym zraneniam dokázala doplávať na breh. Podľa očitých svedkov žralok meral asi dva metre.

Napriek Elizabethinej húževnatosti v zápase o svoj holý život a rýchlej reakcii zdravotníkov, žena krátko po útoku zomrela. Pri prevoze do nemocnice dostala infarkt, ktorý bol pravdepodobne spôsobený šokom z udalosti.

Zároveň silno krvácala z poranených častí tela. Podľa miestnych médií, úrady uzatvorili okolité pláže minimálne na tri dni. Týka sa to oblasti Sahl Hasheesh aj Makadi Bay. Ako ďalej píše denník, žena žila v tejto oblasti spolu so svojim manželom pôvodom z Egyptu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom