Foto: Zrážku nákladného auta a vlaku v okrese Senec neprežil rušňovodič, polícia odkláňala dopravu

Vlak, nehoda, auto
Zrážka osobného vlaku a nákladného auta na trase Senec – Sládkovičovo. Zrážka sa stala okolo 8:30 pri obci Nový Svet v okrese Senec na železničnom priecestí s funkčnou svetelnou signalizáciou. Rušňovodič osobného vlaku nehodu neprežil. Bratislava, 19. december 2017. Foto: SITA/Prezdíum HaZZ

BRATISLAVA 19. decembra (WebNoviny.sk) – Život rušňovodiča si vyžiadala utorková zrážka osobného vlaku a nákladného auta na trase Senec – Sládkovičovo.

Ako pre agentúru SITA povedala zástupkyňa hovorkyne Železníc SR (ŽSR) Ivana Popluhárová, zrážka sa stala okolo 8:30 pri obci Nový Svet (okr. Senec) na železničnom priecestí s funkčnou svetelnou signalizáciou. Žiaľ, rušňovodič osobného vlaku nehodu neprežil, dodala Popluhárová s tým, že ŽSR o informácie o zranených nemajú.

Vodič nákladného auta je u záchranárov

Jednu obeť nehody potvrdila pre SITA aj hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová. „Záchranári sa snažili oživovať muža, žiaľ, utrpel zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom. Z miesta nehody máme hlásenú ďalšiu zranenú osobu, zásah záchranárov však stále prebieha,“ dodala Krčová.

Na miesto nehody vyrazili aj hasiči. Tí sa snažili pomôcť zakliesnenému rušňovodičovi. Zisťovali, či sa pri nehode zranili aj ďalšie osoby a vykonali protipožiarne opatrenia. Podľa informácií Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), v opatere záchranárov je vodič nákladného vozidla.

Evakuačný autobus HaZZ

„Cestujúci vo vlaku neutrpeli žiadne zranenia. Hasiči momentálne pomáhajú z vlaku vynášať niekoľko imobilných cestujúcich, ktorí sa v ňom viezli,“ uviedla Farkasová s tým, že na miesto udalosti smeruje evakuačný autobus HaZZ.

Polícia upozorňuje, že pre odstraňovanie následkov nehody nie je možný prejazd železničným priecestím v obci Nový Svet. Polícia dopravu odkláňa cez okolité obce.

Vodičov vyzýva, aby pri prejazde týmto úsekom zvýšili pozornosť, riadili sa pokynmi policajných hliadok, prípadne na prejazd využili v rámci možností inú trasu, informoval SITA bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Príčiny tragickej nehody vyšetrujú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom