Zuzana Kučová postúpila do osemfinále

Tenis

BRATISLAVA 18. novembra (WEBNOVINY) – Druhou slovenskou tenistkou v osemfinále dvojhry na bratislavskom turnaji ITF Ritro Slovak Open (dotácia 50 000 USD, tvrdý povrch Premier Latex-Ite v hale) sa po Lenke Juríkovej stala Zuzana Kučová. Osmička tohto podujatia zvíťazila v stredajšom zápase 1. kola hlavnej singlovej súťaže v Sibamac aréne NTC nad britskou kvalifikantkou Annou Smithovou za 95 minút 7:6 (5), 6:4. Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka pritom urobila 15 dvojchýb a v druhom sete prehrávala 0:4. Súperkou staršej zo známych tenisových sestier (Kristína Kučová na medzinárodných otvorených majstrovstvách SR nehrá pre chorobu) medzi najlepšími šestnástimi bude Bieloruska Tatiana Pučeková.

„Súperku som nepoznala, referencie o nej mi dala Lenka Tvarošková, ktorá tu s ňou prehrala v druhom kole kvalifikácie. Spočiatku sa mi zle returnovalo aj servovalo, ale údery vo výmenách mi, našťastie, išli. Tie ma držali nad vodou. Keď som v druhom sete prehrávala 0:4, opakovala som si, že musím ďalej hrať: ´dám na 1:4, potom na 2:4 a ona znervóznie…´ Napokon sa mi ten obrat naozaj aj vydaril, hoci som si dnes celkovo nepočínala práve najlepšie. Natrápila som sa a mala som hrozný servis. Urobila som asi 120 dvojchýb,“ pousmiala sa Z. Kučová.

Dvojhra – 1. kolo:

Zuzana Kučová (8-SR) – Anna Smithová (V. Brit.) 7:6 (5), 6:4 za 95 minút

Hončová odvrátila 5 mečbalov, šiesty nie

Slovenská tenistka Michaela Hončová nepostúpila do osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ITF Ritro Slovak Open v Bratislave (dotácia 50 000 USD, tvrdý povrch Premier Latex-Ite v hale). Iba 16-ročná hráčka TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava nečakane postúpila z kvalifikácie, v ktorej hrala s voľnou kartou, a v utorňajšom súboji 1. kola v Sibamac aréne NTC podľahla Češke Karolíne Plíškovej po viac ako dvojhodinovom boji 2:6, 6:2, 6:7 (9). V rozhodujúcom tajbrejku odvrátila Slovenka päť mečbalov 17-ročnej Češky, ale šiesty už bol nad jej sily. Z pôvodnej sedmičky slovenských zástupkýň v hlavnej súťaži dvojhry na medzinárodných otvorených majstrovstvách SR sa dostali do osemfinále len dve – v utorok Lenka Juríková a v stredu Zuzana Kučová.

„Mala som dobrý pocit z mojej hry i z toho, že som postúpila do hlavnej súťaže. Ľutujem však, že som dnes nevyhrala – zápas bol otvorený,“ povedala po stretnutí M. Hončová.

Hončová s Plíškovou predviedli stretnutie, v ktorom si obe vyberali raz lepšie a inokedy zasa slabšie chvíľky. Slovenka prehrala prvý set hladko 2:6 po sérii štyroch gemov v jej neprospech, v druhom však súperku hneď brejkla, potom v siedmom geme ešte raz a aj ona vyhrala set 6:2. V rozhodujúcom dejstve prehrávala zverenkyňa Radky Zrubákovej Hončová 3:5, ale zabojovala. Sériou troch gemov v rade sa ujala vedenia 6:5, no zápas do víťazného konca pri svojom podaní nedotiahla. Dráma vyvrcholila v tajbrejku, v ktorom mala Hončová za stavu 7:6 mečbal, keď predtým odvrátila tri rovnaké výhody súperky najmä zásluhou jej obrovských chýb pri sieti. Slovenka nepremenila svoju jedinú šancu ukončiť zápas a napokon po veľkom boji prehrala 9:11.

„Miška už má herne na seniorský tenis. V závere však dnes potrebovala byť odvážnejšia, lebo v ženskom tenise víťazí ten, kto si chodí pre body a nie ten, kto čaká, že mu súper pomôže. Na tomto turnaji však Hončová zanechala dobrý dojem,“ hodnotila pre internetovú stránku bratislavského podujatia trénerka R. Zrubáková.

Karolína Plíšková (ČR) – Michaela Hončová (SR) 6:2, 2:6, 7:6 (9) za 122 minút