Zuzulová v Aspene šiesta, víťazkou sa stala Schildová

Zuzulova
Veronika Zuzulová Foto: SITA/AP

ASPEN 27. novembra (WEBNOVINY) – Slovenskej reprezentantke Veronike Zuzulovej vyšiel vstup do slalomovej sezóny v seriáli Svetového pohára 2011/2012 alpských lyžiarok, keď v americkom Aspene skončila na vynikajúcom 6. mieste. Suverénnou víťazkou sa stala Rakúšanka Marlies Schildová pred Švédkou Mariou Pietiläovou-Holmnerovou, na tretej pozícii klasifikovali Nemku Mariu Höflovú-Rieschovú. Dvadsaťsedemročnej Slovenke patrilo po prvom kole 7. miesto, veľmi dobrým výkonom v 2. kole s jediným zaváhaním si pozíciu ešte vylepšila. Za víťaznou M. Schildovou zaostala o 2,65 s. V hodnotení SP je na čele Nemka Viktoria Rebensburgová pred Rakúšankou Elisabeth Görglovou, na tretie miesto sa posunula Maria Pietiläová-Holmnerová. Veronike Zuzulovej patrí so ziskom 40 bodov 21. miesto. Slovenka si na svoje konto pripísala už 32. umiestnenie v Top 10 v seriáli SP. V Aspene sa jej podarilo zopakovať šieste miesto, ktorú tu dosiahla v decembri 2007, v roku 2004 v tomto americkom stredisku skončila ôsma. Nedeľňajší slalom neabsolvovala pre problémy s chrbtom domáca pretekárka a jedna z favoritiek Lindsay Vonnová.

Pre obhajkyňu malého krištáľového glóbusu v slalome Schildovú je to jubilejný 30. triumf v pretekoch SP, keď k 28. slalomovým víťazstvám v minulosti pridala aj jeden v obrovskom slalome a jeden v kombinácii. Rakúšanka pred nedeľňajším 1. miestom naposledy zvíťazila v marci 2011 v českom Špindlerovom Mlyne. „Prvé preteky v sezóny nikdy nie sú jednoduché, pretože jeden nikdy nevie, či všetko pôjde tak, ako má. Svah v Aspene je náročný, je na ňom potrebné tvrdo pracovať. Som veľmi šťastná,“ cituje orf.at M. Schildovú.

Zuzulová nastúpila na premiérový slalom sezóny s číslom 5, ale prvá jazda jej nevyšla podľa predstáv. Už medzičasy naznačovali, že odstup v cieli bude viac ako sekundový. Za Fínkou Poutiainenovou zaostávala 1,02 s, no potom prišla na rad vynikajúca Schildová, ktorá fínsku pretekárku predstihla o 78 stotín sekundy. Okrem líder Schildovej sa pred slovenskú reprezentantku dostala s vyšším štartovým číslom už len ďalšia Rakúšanka v štartovom poli Nicole Hospová. V 2. kole urobila Zuzulová menšiu chybičku v hornej časti trate, s problémami to však zvládla a v cieli sa stala dočasnou líderkou. ňou zostala aj po vypadnutí Nicole Hospovej a zdalo sa, že tam zotrvá aj po chybe Kathrin Zettelovej. Tá však bola aj napriek veľkým problémov na trati veľmi rýchla a predstihla slovenskú reprezentantku, pred ktorú sa potom zaradili aj M. Schildová, Pietiläová-Holmnerová, Höflová-Rieschová aj Poutiainenová.

Ďalšia Slovenka v štartovom poli Barbara Kantorová v prvom kole na 44. mieste (+6,03 s) a do druhej časti nepostúpila.

Výsledky:

Slalom žien : 1. Marlies Schildová (Rak.) 1:43,72 min, 2. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +1,19 s, 3. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) +1,96, 4. Tanja Poutiainenová (Fín.) +2,06, 5. Kathrin Zettelová (Rak.) +2,58, 6. Veronika Zuzulová (SR) +2,65, 7. Manuela Moelggová (Tal.) +2,87, 8. Mikaela Shiffrinová (USA) +3,31, 9. Michaela Kirchagasserová (Rak.) +3,52, 10. Frida Hansdotterová (Švéd.) +3,63,… 44. Barbara Kantorová (SR) – nepostúpila do 2. kola

Poradie SP v slalome (po prvých pretekoch): 1. Marlies Schildová (Rak.) 100 bodov, 2. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 80, 3. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 60, 4. Tanja Poutiainenová (Fín.) 50, 5. Kathrin Zettelová (Rak.) 45, 6. Veronika Zuzulová (SR) 40, 7. Manuela Moelggová (Tal.) 36, 8. Mikaela Shiffrinová (USA) 32, 9. Michaela Kirchagasserová (Rak.) 29, 10. Frida Hansdotterová (Švéd.) 26.

Poradie SP (po troch pretekoch): 1. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 180 bodov, 2. Elisabeth Görglová (Rak.) 140, 3. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 125, 4. Marlies Schildová (Rak.) 124, 5. Lindsey Vonnová (USA) 122, 6. Kathrin Zettelová (Rak.) 91, 7. Anna Fenningerová (Rak.) 90, 8. Julia Mancusová (USA) 86, 9. Tanja Poutiainenová (Fín.) 70, 10. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 67,… 21. Veronika Zuzulová (SR) 40.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna FenningerováBarbara KantorováJulia MancusováKathrin ZettelováLindsey VonnováMaria Höflová-RieschováMarlies SchildováMikaela ShiffrinováVeronika ZuzulováViktoria Rebensburgová