Zvolen doma bodoval, Skalica prehrala s Trenčínom

Vizváry
Zľava: Matúš Vizváry, Tomáš Bokroš, obaja z Dukly Trenčín, Rastislav Konečný a Tibor Kutálek, obaja z HK 36 Skalica, v zápase 39. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK 36 Skalica a Dukla Trenčín. Skalica, 18. január 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 18. januára (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 39. kola hokejovej Tipsport extraligy mužov 2012/2013.

Výsledky:

HKm Zvolen – HK Poprad 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0, 1:0)

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

MHC Mountfield Martin – HC’05 Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

HK 36 Skalica – Dukla Trenčín 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Hkm zvolen

Zvolenčania sa od úvodu zápasu zahryzli do súpera, vytvorili si šance – najmä Podkonický a P. Zuzin, ale Westlunda neprekonali.

Na opačnej strane sa dostal do dobrej príležitosti Paločko, ktorý bekhendom neprestrelil Šimka.

Zvolenčania hrali potom presilovku, v ktorej najprv P. Zuzin prekonal popradského gólmana, ale puk neprešiel celým objemom za čiaru, po ňom pálil Juraško od modrej do žŕdky, no napokon bol úspešný až Podkonický, ktorý v 8. minúte z ľavej strany mieril presne nad lapačku brankára hostí – 1:0.

Popradčania následne hrali tri presilovky v rade, postaral sa o ne kapitán Zvolena L. Jurík, ale iba v tej prvej mali šance na vyrovnanie. Najprv sa nepresadil zblízka dvakrát Šterbák a po ňom ani Jáchym, ktorý mieril do odkrytej domácej bránky, ale Šimko sa v poslednej chvíli stihol presunúť a zabránil istému gólu. V druhej tretine domáci navýšili vedenie, keď v 25. min zakončoval švihom z medzikružia Méry – 2:0.

Hostia v polovici zápasu prepli na vyššie obrátky, ale Klouda pri ľavej žrdi neposlal puk za Šimka. Hral sa otvorený hokej, útoky sa striedali na oboch stranách, domáci mali šance opäť v presilovke, ale P. Zuzin, Podkonický ani Mucha recept na Westlunda nenašli. V závere druhej tretiny sa dostali aj Podtatranci do dobrej príležitosti, z protiútoku zakončoval Buc, ale nebol úspešný. Na začiatku tretej tretiny hrali domáci znovu v početnej výhode, presadiť sa mohla nová akvizícia Novajovský. Zvolenčanom však nešli v tejto fáze stretnutia presilovky, predovšetkým strelecky sa nevedeli presadiť, hoci to často skúšali na Westlunda.

Poprad mohol udrieť v 53. min po Balánovej akcii, ale Tomas zoči-voči neprekonal Šimka. Prišiel trest, keď sa o pár sekúnd ujala prihrávka M. Juríka spoza bránky a pred ňou zakončil pohotovo Martin Ďaloga. Hostia ešte zdramatizovali zápas, keď v 58. min najprv znížil na 1:3 po individuálnej akcii Hvila a o minútu neskôr v presilovke zakončil presne z pravej strany Buc (2:3). Posledné slovo však mali domáci, pri hre Popradu bez brankára zvýšil Peter Zuzin do prázdnej bránky na konečných 4:2.

Reakcie:

Peter Mikula (tréner Zvolena): „Napriek menším chybám nové obranné dvojice obstáli. Z hľadiska vývoja zápasu bolo dôležité, že sme ustáli hru v oslabení. Aj keď sa Poprad tlačil do našej tretiny, vždy sme kontrovali. Zbytočne sme dostali gól na 3:1, čo by sa v závere nemalo stať. Veril som, že pomôžeme vychytať Šimkovi nulu, čo sa nám nepodarilo. Napriek tomu sme spokojní, že sme vyhrali.“

Vladimír Turan (asisten trénera Popradu): „O výsledku rozhodla presilovka v prvej tretine. Naopak, my sme nevyužili tri početné výhody v rade. Mali sme tam dve – tri čisté šance, ale nedali sme gól. Začali sme sa trápiť strelecky, ale v druhej tretine sme sa zbytočne nechali vylučovať. Vyšli sme z tempa a v tretej tretine sa domáci snažili už udržať náskok. Z náhodnej akcie dali gól a náš kontaktný presný zásah už prišiel neskoro. Domáci v tomto zápase boli o dva góly lepší.“

Góly: 8. Podkonický (P. Zuzin, Juraško), 25. Méry (Čanky, J. Mucha), 53. Martin Ďaloga (M. Jurík), 60. P. Zuzin (Podkonický, M. Výborný) – 58. Hvila (R. Tomas, 59. D. Buc (Klouda, Hvila)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše Balán (Poprad) 10 min za napadnutie zo zadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák – Kacej, Návratek, 2035 divákov

Zvolen: M. Šimko – Pichnarčík, Juraško, Novajovský, J. Mucha, M. Šiška, M. Výborný – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga – Méry, Ľ. Zuzin, Čanky

Poprad: Westlund – M. Šterbák, D. Brejčák, Kovačevič, Jáchym, Fabian, Špelda, M. Kurali – Vandas, Klouda, Hvila – R. Tomas, Balán, Sabolič – D. Buc, Ľ. Vaic, Jabrocký – Gríger, S. Takáč, Matúš Paločko

Marek Mertel
Bulik

Prvú šancu v zápase mal domáci Bulík, ktorý sa ocitol osamotený pred Ondrejkom, ale ten jeho pokus vyrazil.

V 5. min mieril Nemec v presilovke vedľa a Urbanovu tvrdú strelu Hylák zneškodnil. Košičania sa dostali do vedenia v 9. min v presilovej hre, keď vypálil od modrej Cebáka a Haščák jeho pokus tečoval – 1:0.

V polovici prvej tretiny vyrazil Hylák nepríjemnú Nemcovu strelu. Neskôr domáci Matis len vyprášil Ondrejkov betón.

V 2. min druhej časti nepotrestal chybnú rozohrávku Šterbáka Mišura. Tvrdú ranu Drgoňa od modrej Hylák vyrazil. Obranca Novák to skúšal z diaľky, ale neujala sa ani následná Haščáková dorážka.

Zvýšiť vedenie svojho tímu mohol v polovici stretnutia Kolba, ale brankár Ondrejka sa pri košickej presilovke zaskvel. V akcií bol aj Hylák, ktorý v 36. min vystihol úmysel Salijiho.

V úvode tretej tretiny spravil hrúbku Urban a Jenčík mohol poľahky pridať druhý gól Košíc – 2:0. Krátko na to však vrátil Piešťany do zápasu Henrich Ručkay.

Hosťom sa podarilo v 52. min vyrovnať, keď mal Samir Saliji dostatok priestoru na manévrovanie s pukom a spomedzi kruhov sa nemýlil – 2:2.

Štrbákova strela skončila len na žŕdke, a tak sa v Košiciach predlžovalo. O dvojbodovom víťazstve domáceho tímu rozhodol v samostatných nájazdoch Marcel Haščák.

Reakcie:

Milan Staš (tréner Košíc): „Prvá tretina bola z našej strany dobrá, viedli sme 1:0. Potom sme boli opatrnejší, čakali sme na chybu súpera. Tá prišla až na začiatku tretej časti, keď sme strelili druhý gól. Ľahkovážne sme však inkasovali kontaktný gól a takým istým spôsobom aj vyrovnávajúci. Mrzí ma, že sme vedenie 2:0 neudržali dlhšie, ale desiatym víťazstvom na domácom ľade sme potvrdili, že sme pred vlastným publikom silní.“

Milan Klement (tréner Piešťan): „Začiatok bol z našej strany trochu rozpačitý, ale inak sme neodohrali zlý zápas. Prehrávali sme 0:2, podarilo sa nám vyrovnať na 2:2. Samostatné nájazdy to je náš problém. Berieme aj bod, sme s ním spokojní.“

Góly: 9. Marcel Haščák (Cebák, R. Jenčík), 41. R. Jenčík, rozhodujúci sam. nájazd Marcel Haščák – 42. H. Ručkay (Mišura, J. Ručkay ), 53. S.Saliji (Stupka)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin – Kalina, Smerek, 3821 divákov

Košice: Hylák – Cebák, Šeda, Kolba, Štrbák, Michal Novák, Deyl, Martin Chovan, Macejko – Matis, T. Marcinko, R. Jenčík – Š. Novotný, Marek Slovák, Matúš Chovan – Marcel Haščák, Bulík, P. Svitana – Hinďoš, Pašek, Spilar

Piešťany: Ondrejka – V. Urban, Drgoň, R. Filip, Škadra, Cuník, Brňák, Bučka, A. Kolník – Šišovský, V. Nemec, T. Melichárek – H. Ručkay, Mišura, J. Ručkay – S. Saliji, Mertel, Stupka – Chylo, Peško, Haring

Kmeč

V prvej tretine sa hral rušný hokej, ktorý sa divákom musel páčiť.

Menej spokojní však boli v 2. min, keď obrana Nitry nepokryla Mihálika, ktorý zblízka otvoril skóre. Domáci si následne vytvorili tlak a Žigárdy v bránke hostí musel čeliť viacerým streleckým pokusom.

Nitrania sa dočkali v 7. min. V závere ich prvej presilovky v zápase strieľal Rais a puk do bránky hostí usmernil Mašlonka – 1:1.

V ďalšej nitrianskej presilovke mal veľkú príležitosť Tománek, ale Žigárdy mu skvelým zákrokom pred odkrytou bránkou pokazil radosť. Nitra mala v prvej tretine viac z hry, o čom svedčí aj 26 striel.

Druhá časť priniesla vyrovnanejší hokej. Hostia sa v polovici druhej tretiny dostali do vedenia, keď obrana domácich nechala priveľa priestoru Krajčimu a po jeho prihrávke Rúfus zblízka prekonal Laca. Žilinčania mali následne k dispozícii presilovku piatich proti trom. V nej mal veľkú príležitosť Kokavec, brankár Laco však skvelým zákrokom hokejkou odmietol zmenu skóre. Sľubnú príležitosť na vyrovnanie mal v 35. min domáci Pupák, ale v nájazde dvoch proti jednému Žigárdy zmaril jeho šancu. Nitra sa vyrovnania dočkala v 38. min. Po obliehaní žilinskej bránky sa puk dostal k Hrnkovi, ktorý pohotovo skóroval – 2:2. V závere druhej časti ešte zaujalo prísne nariadené trestné strieľanie, ale domáci Piatak ho nepremenil.

V 44. min naklonil misky váh na stranu Nitry Pupák. Domáci útočník v nájazde dvoch proti jednému namieril presne a bolo 3:2. Hráči tímu spod Zobora v tretej tretine súpera do šancí nepúšťali a sami si ich vypracovali niekoľko. Dôležitý štvrtý gól pridal v 54. min Podstavek, keď spoza bránky efektne zasunul puk. Radosť domácich priaznivcov ešte neutíchla, keď ich potešil aj úspešne dorážajúci Bene – 5:2. Po piatom góle prenechal Žigárdy miesto Mikolášovi. Domáci splnili úlohu favorita a predposlednú Žilinu zdolali rozdielom triedy.

Reakcie:

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): „Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas. Žilina je bojovné mužstvo a v prvých dvoch tretinách stále ´hrýzla´. Streleckú nemohúcnosť sme prelomili až v záverečnej tretine. Sme radi, že sme napokon zvíťazili.“

Slavomír Chlebec (tréner Žiliny): „Diváci videli zaujímavý hokej. Do stavu 2:3 sme s domácimi držali krok. Škoda zbytočných gólov. Za stavu 2:1 sme sa dostali do šancí, ktoré sa musia premeniť. Ak by sme dali tretí gól, bol by ďalší priebeh iný. Nitra hrala dobre, jej hráči výborne korčuľovali a bojovali. Bojovnosť nemôžem vytknúť ani mojim hráčom, ale nedokázali sme ju pretaviť do gólov.“

Góly: 7. Mašlonka (Rais, Ordzovenský), 38. Hrnka (Podstavek, Kadura), 44. Pupák (Bene), 54. Podstavek (Kadura, Hrnka), 55. Bene (Kmeč, Stümpel) – 2. J. Mihálik (Drábek), 30. I. Rúfus (R. Krajči, T. Varga)

Vylúčení: 5:11 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Snášel, Šefčík, 2303 divákov

Nitra: M. Laco – Ordzovenský, Rais, Nádašdi, P. König, Vosátko, M. Bača – Mašlonka, E. Piatak, Pupák – M. Kováčik, Stümpel, R. Tománek – Kadura, Podstavek, Hrnka – Kmeč, Bene

Žilina: Žigárdy (55. Mikoláš) – Harant, D. Devečka, I. Rúfus, Brcko, J. Dlouhý, Leško, Drábek, T. Staňo – M. Kokavec, T. Varga, R. Krajči – Drevenák, O. Ďuriš, Valášek – T. Sýkora, T. Troliga, A. Lipovský – K. Jass, Jozef Mihálik, Drábek

Mountfield

Pred úvodným buly si všetci uctili minútou ticha pamiatku zosnulého bývalého prezidenta klubu Miloša Holeca.

Potom prišiel na rad hokej, ktorý divákov na tribúnach nezohrial. Na ľade bolo veľa nepresností a mnoho osobných súbojov. Brankári sa v prvej tretine nudili, lebo hráči ich zamestnávali iba sporadicky.

V prvej tretine zaujal akurát Vilkoitsov prienik v 19. min a vzápätí únik Jána Sýkoru. Ten si však puk posunul príliš pred seba a Šúrek ho včasným vykorčuľovaním vyrazil.

Druhú tretinu začali lepšie hostia. Dva zlepené góly v rozpätí 21 sekúnd ich posadli na koňa. Najskôr v oslabení otvoril skóre Češík a dvojgólový náskok im zabezpečil Heizer. Potom tréner Pukalovič vymenil brankárov, keď Volentiera postavil namiesto Šúreka. O štyri minúty sa však Šúrek do bránky vrátil, lebo Danton svojím gólom poslal Volentiera späť na striedačku. V 39. min vykresal iskierku nádeje pre domácich Pukalovič ml. strelou od modrej čiary počas dvojnásobnej presilovky.

Martinčania to v tretej tretine ešte nevzdávali. Petruškova šanca a Vilkoitsovo zakončenie Chorošuna vystrašili, ale neprekvapili. V 56. min v sľubnej pozícii netrafil Petruška bránku. Domáci opäť ťahali za kratší koniec a pripísali si už 10. prehru za sebou. Naopak, hostia vyhrali na ľade súpera prvýkrát od 27. novembra.

Reakcie:

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): „Po niekoľkýkrát sme si po solídnom výkone prehrali zápas v rozpätí 21 sekúnd. Súper potom pridal ešte tretí gól a v takto oklieštenej zostave bolo potom ťažké s duelom ešte niečo urobiť. Máme naďalej problémy s tým, kto za nás bude hrať. A ja osobne mám obavu, aby v nedeľu nastúpilo aspoň 14 hráčov.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Dnes bojovnosť prevládala nad kvalitou, zápas priniesol množstvo osobných súbojov a divák si v ňom neprišiel vôbec na svoje. Domáci hrozili najmä v presilovkách, ale v tretej tretine sme už svoj náskok ustrážili. Som rád, že sme získali dôležité tri body po dlhom čase na ľade súpera.“

Góly: 39. R. Pukalovič ml. (T. Petruška, Fujerík) – 26. Češík, 27. Heizer (Lukacevic), 31. Danton

Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška – Gavalier, Smrek, 870 divákov

Martin: Šúrek (od 27. do 31. Volentier) – A. Novotný, Rusina, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, S. Hriňa – Kolena, Vilkoits, R. Slávik – Mráz, M. Hollý, T. Petruška – Kentoš, Dírer, Fujerík

Banská Bystrica: Chorošun – M. Richter, Biro, Kubka, Bambúch, Gachulinec, Ketner – Lukacevic, Hudec, Lunter – Danton, Heizer, Ján Sýkora – Juraj Sýkora, Češík, Marcinek – Lamper, Michal Hlinka, B. Jankovič

Ivan Jankovič

Už v 2. min prvej tretiny sa pred Lipovským nepresadil Sojčík, na opačnej strane neuspel Kutálek. O tri minúty neskôr nedokázala Nagya prekonať dvojica Sloboda – Stieler.

V 6. min sa v samostatnom úniku nepresadil Gašparovič. O necelé dve minúty vletel do dorážky Vyrůbalík a dostal domácich do vedenia – 1:0.

Skaličania sa však netešili dlho, v 14. min v presilovke vyrovnal Vizváry, vzápätí svoju samostatnú akciu zakončil gólom Filo – 1:2. V závere tretiny mal vyrovnanie na hokejke Stieler.

Hneď v úvode druhej časti prekvapil Lipovského strelou do modrej Markovič – 1:3. Trenčania boli na koni, naopak Skaličania sa pred Nagya dostávali len sporadicky. V 30. min nechal brankára Dukly vyniknúť Jankovič, na opačnej strane neuspel Vizváry. O azda najväčší závar pred trenčianskym gólmanom sa postaralo trio juniorov – Bezúch, Šille, Kazinota.

V úvode tretej dvadsaťminútovky sa neujal teč Konečného. V 44. min sa druhému skalickému útoku nepodarilo prekonať dobre chytajúceho Nagya ani zo šiestich dorážok. Desať minút pred koncom zápasu pridal štvrtý gól hostí z medzikružia Lelkeš – 1:4. V 59. min nastrelil žŕdku Holovič. Trenčín si zo Skalice odniesol domov tri body.

Reakcie:

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): „Do polovice zápasu to z našej strany nebol dobrý výkon. Po dvoch hrubých chybách v obrane v prvej tretine sme inkasovali góly, viazla nám kombinácia, všade sme boli neskoro i pohyblivosť na ľade nebola taká, aká by mala byť. V druhej tretine sme si nejaké šance vypracovali, no zásluhou dobre chytajúceho Nagya a našich nepresností sme ich nepremenili. V tretej časti sme sa snažili zvrátiť výsledok, vypracovali sme šance, ale opäť sme ich nepremenili. Víťazstvo Trenčína je zaslúžené.“

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): „Do Skalice sme prišli hrať zo zabezpečenej obrany, zodpovedne pokrývať stredné pásmo a čakať na chybu súpera. Inkasovali sme ako prví, ale dôležité bolo, že sme dokázali rýchlo vyrovnať a dokonca dať gól navyše. To nás upokojilo. Potom sme už hrali to, čo sme si predstavovali a podarilo sa nám súperovi ujsť na dva góly. Myslím si, že chalani dnes podali zodpovedný výkon a tri body si zaslúžili.“

Góly: 8. Vyrůbalík (R. Školiak) – 14. Vizváry (Marosz, Pardavý st.), 15. Martin Filo, 22. L. Markovič (Marosz), 51. Lelkeš (O. Mikula, Sojčík)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Výleta, Junek, 1760 divákov

Skalica: M. Lipovský – Vyrůbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Bobček, Barák, Jaborník, Gula, M. Srnec – J. Jurík, R. Školiak, Šátek – Klejna, Stieler, Martin Sloboda – Kutálek, Holovič, R. Konečný – Bezúch, Timotej Šille, Kazinota

Trenčín: A. Nagy – T. Bokroš, Vizváry, E. Bagin, Pozník, Habšuda, E. Bednár, L. Markovič, Broska – Jakub Gašparovič, O. Rusnák, Pardavý st. – Otčenáš, Lelkeš, Sojčík – Martin Filo, T. Klíma, Marosz – O. Mikula, F. Nemček, Jakúbek

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 34:88 6

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body).