Zvolen doma získal tri body za víťazstvo, s baranmi utrpeli drvivú porážku hokejisti Detvy

HOKEJ TL: Zvolen - Michalovce
Michael Parks (v popredí) z HKM Zvolen počas hokejového zápasu 39. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020 medzi HKM Zvolen - HK Dukla Michalovce. Zvolen, 10. január 2020. Foto: SITA/Jakub Julény

Hráči HC ’05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 39. kola slovenskej najvyššej súťaže nad hokejistami Detvy 5:1. Úradujúci šampión na domácom klzisku nedopustil prekvapenie a od začiatku stretnutia potvrdzoval úlohu favorita. Skóre duelu utvoril po necelých desiatich minútach v presilovke Tomáš Hrnka, ku ktorému sa neskôr dvoma gólmi pridal Samuel Mlynarovič.

Hostia vzápätí znížili zásluhou Petra Valenta, ale „baranom“ ešte v druhej tretine vrátil trojgólové vedenie Martin Nemčík. V záverečnom dejstve podčiarkol triumf Banskobystričanov obranca Jordon Southorn, ktorý si pripísal 13. gól a celkovo už 44. bod v aktuálnom ligovom ročníku.

Presné zásahy

Líderskú pozíciu si naďalej držia Košičania, ktorí sa natrápili na tri body a v Nových Zámkoch vydolovali víťazstvo 5:4. Domáci hokejisti v stretnutí dvakrát viedli, 2:1 aj 3:2, ale rozhodujúca bola druhá polovica prostrednej tretiny.

V nej „oceliari“ odskočili súperovi na rozdiel dvoch presných zásahov po presilovkovom zakončení Juraja Majdana a góle Jakuba Suju v rovnováznom počte hráčov na ľadovej ploche. Novozámčania sa v tretej tretine ešte dostali na kontakt vďaka Martinovi Andrisíkovi, no v záverečnej hre bez brankára nedosiahli vytúžený vyrovnávajúci gól.

Nitra nebodovala

Slovan Bratislava nezaváhal v súboji dvoch tímov z opačných koncov tabuľky. Na Liptove počas celého stretnutia viedol a zvíťazil 5:2 po góloch Michala Sersena, Tomáša Ziga, Radovana Bondru, Radovana Puliša a Joa Basarabu.

Naopak, pred vlastnými fanúšikmi nebodovali hokejisti Nitry. V súboji proti maďarskému Miškovcu doplatili na slabú efektivitu v zakončení a prehrali 1:3, keď ich jediný gól strelil kanadský obranca Kenney Morrison. Za hostí sa v prvej tretine v oslabení presadil Patrik Kiss a v prostrednom dejstve skórovali aj Jesse Ray Dudás s Jánosom Vasom.

Presné zásahy kamzíkov

Šiesty Poprad znížil stratu na štvrtý Trenčín na jediný bod. „Kamzíci“ na domácom klzisku zvíťazili 3:1 najmä vďaka presným zásahom dvoch nových zámorských posíl.

Ešte v úvodnej časti hry napol sieť Adam Larkin a sedem minút pred záverečnom sirénou presne namieril aj Jimmy Lodge. Na konci duelu pridal poistku Samuel Takáč. V kontakte s oboma spomenutými tímami sa udržal piaty Zvolen, ktorý rovnako v domácom prostredí získal tri body za víťazstvo 4:2 nad Michalovcami.

Nováčik síce po góloch Jakuba Lineta s Matejom Giľákom viedol 2:0, no vo zvyšku stretnutia už neskóroval. V drese „rytierov“ dosiahol dva presné zásahy Rastislav Špirko, po jednom pridali Marco Halama s Andreasom Štrauchom.

Tipsport liga 2019/2020

• základná časť – 39. kolo – piatok

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 WPC Koliba Detva 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 10. Hrnka (Hohmann, Jääskeläinen), 17. Mlynarovič (Hrnka, Southorn), 22. Mlynarovič (Petrinec, Lamper), 27. Nemčík (Lamper), 48. Southorn (Hohmann) – 23. Valent (Turan, Gašpar)

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 19. Larkin (Vandas), 53. Lodge (Jacobs), 60. S. Takáč (Svitana, Zagrapan) – 17. Alderson (Mikyska, Štach)

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Góly: 34. Petran (Michal Roman, Rudolf Huna), 47. Kriška (Piatka, J. Sukeľ) – 19. Sersen (Abdul, Bačik), 28. Zigo (Abdul, Puliš), 35. R. Bondra (Šedivý, Meszároš), 40. Puliš (Abdul, Bačik), 48. Basaraba (R. Bondra, Meszároš)

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Góly: 16. Halama (Drgoň, Špirko), 43. Špirko (Kolenič), 51. Štrauch, 55. Špirko (Halama, McPherson) – 10. Linet (Safaralejev, Ťavoda), 12. Giľák (Safaralejev, Linet)

HC Mikron Nové Zámky – HC Košice 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)
Góly: 11. Stupka (T. Pospíšil, Bajtek), 13. Holovič (Ordzovenský, T. Pospíšil), 21. J. Jurík (Fábry, Obdržálek), 45. Andrisík (Števuliak, Holovič) – 3. B. Rapáč (Bortňák, Suja), 15. Pavlin (Michal Chovan), 23. Milý (Skokan, Květoň), 31. Majdan (Pavlin, Skokan), 33. Suja (B. Rapáč, Bortňák)

• základná časť – 41. kolo – piatok:

HK Nitra – DVTK Jegesmedvék Miškovec 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Góly: 23. K. Morrison – 7. Kiss, 29. Dudás (D. Rodman), 35. J. Vas (Vandane, Dudás)

Viac k osobe Jakub SujaJoe BasarabaMichal SersenRadovan PulišSamuel MlynarovičTomáš Hrnka
Firmy a inštitúcie DVTK Jegesmedvék MiškovecHC '05 iClinic Banská BystricaHC 07 WPC Koliba DetvaHC KošiceHC Slovan BratislavaHK Dukla Ingema MichalovceHK Dukla TrenčínHK NitraHK PopradHKm ZvolenMHC Mikron Nové ZámkyMHK 32 Liptovský Mikuláš