Basketbalistky Good Angels doma v predĺžení prehrali s Lille

Good angels
Zľava: Laetitia Kamba z Francúzska a Shenise Johnson z Košíc v zápase 6. kola A skupiny basketbalovej Euroligy žien medzi Good Angels Košice - Villeneuve D’Ascq Lille Métropole (Francúzsko). Košice, 2. december 2015.

KOŠICE 2. decembra (WebNoviny.sk) – Vo svojom šiestom vystúpení v Eurolige 2015/2016 basketbalistky Good Angels Košice prehrali s francúzskym tímom Villeneuve d´Ascq Lille Métropole 55:60 (50:50, 27:26). Maximálne vyrovnané stretnutie muselo rozhodnúť až predĺženie, ktoré domácim hráčkam nevyšlo.

Dvanásťnásobné a úradujúce slovenské majsterky prehrali už štvrtý zápas v tomto súťažnom ročníku, z toho druhý na domácej palubovke v sérii a môže ich to veľmi mrzieť v prípadnom boji o postup do vyraďovacej fázy EL. Najbližšie sa zverenky dua Maroš Kováčik – Peter Jankovič predstavia o týždeň 9. decembra v maďarskom Šoprone.

Good Angels Košice (SR) – Villeneuve d’Ascq Lille Métropole (Fr.) 55:60 po predĺžení (14:15, 13:11, 13:13, 10:11 – 5:10)

Zostava a body Košíc: Langhornová 20, Oblaková 11, Jurčenková 6, Žirková 4, Kiššová 0 (Johnsonová 14, Hruščáková 0, Bálintová 0, Stehlíková 0)

Najviac bodov Lille: Mahoneyová 16, Sacková 15, Gomisová-Halilovičová 12

TH: 14/9 – 9/8, fauly: 16 – 22, trojky: 4-2. Rozhodovali: Kralj (BaH/, Peerandi (Est.), Šarapa (Biel.), 2000 divákov

V úvodnej štvrtine Košičanky viedli 7:2, ale aj prehrávali 7:8. Vyrovnanosť a nízka úspešnosť streľby boli sprievodnými faktormi ďalších minút v prvom polčase. Domáce hráčky ho napokon získali o bod 27:26. Nástup do druhého polčasu priniesol šesťbodovú šnúru Good Angels na 33:26, no v 27. min najlepšia strelkyňa hostiek Gomisová-Halilovičová trojkou vyrovnala na 37:37. Nervózny zápas s veľkým množstvom nepresných striel a nízkym skóre vyvrcholil riadnou drámou. Minútu a pol pred koncom druhého dejstva viedli hráčky Lille 50:49, domáca ťahúňka Langhornová však z trestných hodov vyrovnala na 50:50 a duel posunula do predĺženia. V nadstavenej päťminútovke francúzske vicemajsterky ušli na rozdiel 6 bodov a to sa už ukázalo ako dostatočný náskok na víťazný záver.

Maroš Kováčik (tréner Good Angels Košice): „Vynikajúco bránime, a potom nie sme schopní dať kôš z akejkoľvek pozície. My nielen že netriafame zvonku, ale už ani spod koša. Aj divákom, ktorí si našli cestu do haly, sa na to nemohlo pekne pozerať. Ak nedáme spod koša, je to úbohé. V prvom polčase sme mohli odskočiť na 7 – 9 bodov, ale päťkrát sme zahodili čistú pozíciu. V novom roku máme veľmi ťažké vyžrebovanie, musíme si však položiť otázku, či takouto hrou vôbec vieme niekde zvíťaziť.“

Anna Jurčenková (pivotka Good Angels Košice): „Myslela som si, že dobrý začiatok druhého polčasu nám pomôže a dodá nám potrebnú energiu, ale my nevieme dať kôš… Takto sa nedá vyhrávať. Vraví sa, že ak je dobrá obrana, o to ľahšie sa hrá v útoku, ale pre nás to asi neplatí. Táto prehra nám určite nepomohla, teraz treba zabrať vonku, no nebude to ľahké.“