5 vecí každodennej potreby, ktoré môžu poškodzovať naše zdravie

Mikrovlnka 1.jpg

Zamysleli ste sa niekedy nad vecami, ktoré využívate každý deň? Možno o niektorých ani netušíte, že môžu byť pre naše zdravie škodlivé. Zistili sme za vás 5 príkladov.

Plastové nádoby na potraviny

Nie je to samotný plast, ktorý nám škodí, ale chemické zložky, ktoré výrobcovia používajú na výrobu pevných nádob. Často umývanie, zohrievanie v mikrovlnke a kontakt s potravinovými komponentmi zhoršujú situáciu. Plast sa stáva veľmi jedovatým a nebezpečným. Nepoužívajte plastové nádoby na potraviny dlhšie ako 5 mesiacov a už vôbec v nich nezohrievajte potraviny v mikrovlnnej rúre.

Mikrovlnka.jpg

Kroksy

Milióny ľudí ich radi každý deň využívajú. Kroksy však päte neposkytujú potrebnú stabilitu. Nespevnená päta môže viesť k mnohým problémom, ako sú deformácie špičiek, tvorba výrastkov a bolesť nôh. Ďalším dôvodom, prečo nosiť niečo pohodlnejšie, je skutočnosť, že časť topánky, ktorá poskytuje podporu medzi prstami a pätou sa po dlhodobom používaní stáva veľmi jemnou. Je dôležité, aby každá obuv mala túto časť veľmi pevnú, aby ste počas chôdze necítili žiadne nepríjemné pocity.

Kroksy.jpg

Maskara

Keď si kupujete novú maskaru, venujte pozornoť jej zložkám. Niektoré látky, ako parabény, hliníkový prášok a propylénglykol, môžu byť veľmi nebezpečné pre zdravie vašich očí. Nepoužívajte riasenku svojej priateľky, pretože môže spôsobiť tvorbu baktérií a viesť k vzniku infekcie.

Oci.jpg

Niektoré druhy panvíc

Perfluorované chemikálie, ktoré sa používajú na vytvorenie nepriepustného krytu na panvici, nie sú samy o sebe nebezpečné. Avšak, keď teplota presiahne 230 ° C, vyprážaná plocha extrahuje určité množstvo prchavých látok. Dánski vedci zistili, že prítomnosť týchto jedovatých chemikálií v ľudskej krvi môže viesť k vzniku rakovinových buniek.

Panvica.jpg

Antibakteriálne mydlo

Antiseptikum triclosan používané v niektorých antibakteriálnych mydlách oslabuje imunitný systém a činí naše telo odolné absorpcii antibiotík. Môže tiež spôsobiť hormonálnu nerovnováhu a svalovú dystrofiu. V skutočnosti antibakteriálne mydlo nie je nič iné ako marketingový trik. Výskum ukazuje, že všetky baktérie je možné odstrániť z rúk jednoduchým mydlom.

Antibaktewrialne mydlo.jpg

www.brightside.me

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom