8 šikovných nápadov, ako využiť uhorku v domácnosti okrem konzumácie

Uhorka.jpg

Uhorka je obľúbená zelenina, ktorá sa hodí k viacerým jedlám. Vedeli ste však, že sa dá využiť aj inak, než na konzumáciu? Pozrite si 8 šikovných nápadov na jej využitie. 

1. Zahmlené zrkadlo

Niekedy sa zahmleniu zrkadla nevyhnete, najmä ak milujete dlhý, horúci kúpeľ. Preto si vezmite plátky uhorky a prejdite nimi po zrkadle. Šťava bude skutočne pracovať na odpudzovaní pary.

Water drops from home condensation on a window

2. Celulitída

Celulitída je problém, ktorý sa týka takmer všetkých žien. Namiesto toho, aby ste si vybrali obchod, a kúpili si drahý krém, skúste si trieť uhorku na koži a pozorujte, či sa celulitída zmierni. Podľa Daily Rutine Fitness, fytochemikálie v uhorke spôsobia, že kolagén vo vašej pokožke sa stiahne a zároveň vyhladí celulitídu.

Beautiful female body with orange on a white background

3. Vyleštené topánky

Často sa stáva, že vždy keď súrne potrebujete lesk na topánky, práve ho doma nemáte. Nič to, zájdite do chladničky a vytiahnite si uhorku. Trite plátok uhorky po kožených topánkach. Tak im poskytnete lesk, ktorý potrebujú, bez drsného pachu leštiacej látky.

Young man polishing a shoe

4. Opuch

Je dobre známe, že ukladanie uhoriek na vaše oči znižuje opuchy. Tento trik naozaj funguje. Voda a studená teplota uhorky pôsobia na zníženie zápalu. Navyše, je to skvelé zatvoriť oči na pár minút.

Svrbenie očí, oči, červené oči, zrak
www.thinkstock.com

5. Škodci

Väčšina ľudí zbožňuje chuť a vôňu uhoriek, ale škodci nemajú rovnaký vkus. Spoločnosť Western Exterminator tvrdí, že škodci ako mravce, mole, roztoče a osy nenávidia vôňu uhoriek. Ak máte problém s niektorým z nich, stačí umiestniť plátky uhorky do problémových oblastí a zistíte, že títo škodci ustúpia.

Máte doma mravce? Takto sa ich môžete zbaviť.
Foto: pinterest.com

6. Naparovanie

Okrasné infúzne kozmetické výrobky sú všade, tak prečo sa nepokúsiť vyrobiť si nejaký aj doma? Naparovanie oživí vašu pleť. Stačí pridať vriacu vodu do misy s uhorkami. Parou zachytíte všetku „dobrotu“ uhorky, ktorá sa vstrebáva do vašej pokožky.

Facial massage in spa

7. Zlý dych

Môžete odstrániť váš zlý dych bez čistenia zubov jednoduchým použitím uhorky. Dajte si jeden plátok do úst asi na 10 sekúnd. Keď ho vyberiete, zistíte, že máte pocit, že ústa sú takmer mokré. Tento trik je skvelý vtedy, keď nemáte dostupnú kúpeľňu.

Yawning
Morguefile.com

8. Drezy a batérie

Je na vašom dreze alebo batérii vodný kameň? Trite plátok uhorky po nerezovej oceli. Zelenina je prekvapujúco efektívna pri čistení v domácnosti.

Vodovodný kohútik, batéria, umývadlo
www.thinkstock
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom