Adam Žampa bodoval v Adelbodene, preteky boli dramatické

Adam Žampa
Slovenský lyžiar Adam Žampa počas prvého kola nedeľňajšieho slalomu vo švajčiarskom Adelbodene. Adelboden, 11. január 2015. Foto: SITA/AP

ADELBODEN 11. januára (WEBNOVINY) – Slovenský zjazdár Adam Žampa obsadil v nedeľňajšom slalome mužov vo švajčiarskom Adelbodene v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach 23. miesto a druhýkrát v aktuálnej sezóne si na svoje konto pripísal body do hodnotenia seriálu. Dvadsaťštyriročný Tatranec figuroval po prvej jazde na 27. pozícii, v druhej sa posunul o štyri priečky nahor.

Žampa bol spokojný s druhou jazdou

Adam Žampa predtým bodoval v talianskom stredisku Madonna di Campiglio, kde pred Vianocami rovnako v slalome skončil devätnásty. S 20 bodmi na konte patrí Žampovi v hodnotení najtočivejšej disciplíny vo SP 34. pozícia. Na čele je Rakúšan Marcel Hirscher.

„Teším sa z toho, že som bodoval, lebo kopec bol ‚meganáročný‘ a podmienky tiež. Som spokojný najmä s druhou jazdou, ale už teraz sa pozerám na ďalšie preteky vo Wengene,“ komentoval Adam Žampa pre agentúru SITA po treťom najlepšom čase v druhom kole.

Gross šiel na plný plyn a vyhral

V nedeľu v Adelbodene triumfoval Talian Stefano Gross pred Nemcom Fritzom Dopferom, ktorý bol lídrom po 1. kole. Na treťom mieste klasifikovali Rakúšana Marcela Hirschera. V dramatických pretekoch sa vedúce trio zmestilo do rozdielu troch stotín sekundy.

Pre 28-ročného Grossa ide o premiérový triumf v pretekoch Svetového pohára, doteraz bol raz druhý a dvakrát tretí, výlučne v slalome. „Tak dlho som čakal na toto víťazstvo, ktoré má pre mňa obrovský význam. Šiel som na plný plyn a nepozeral sa na to, čo sa môže stať. Toto je môj deň,“ cituje ORF víťazného Grossa.

Hirscher si udržal s veľkým náskokom aj vedúcu pozíciu v celkovom poradí Svetového pohára v boji o veľký glóbus, ktorý obhajuje. Druhý Nór Kjetil Jansrud za ním zaostáva o 212 bodov.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní – Adelboden (Švaj.) – výsledky:

Slalom mužov (1.+ 2. kolo): 1. Stefano Gross (Tal.) 1:56,70 min, 2. Fritz Dopfer (Nem.) +0,02 s, 3. Marcel Hirscher (Rak.) +0,03, 4. Giuliano Razzoli (Tal.) +0,55, 5. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,56, 6. Jean-Baptiste Grange (Fr.) +0,57, … 23. Adam Žampa (SR) +2,03

Poradie SP v slalome (po 5 z 10 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 376 bodov, 2. Felix Neureuther (Nem.) 320, 3. Fritz Dopfer (Nem.) 268, 4. Alexander Chorošilov (Rus.) a Henrik Kristoffersen (Nór.) obaja 195, 6. Stefano Gross (Tal.) 192,… 34. Adam Žampa (SR) 20

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 17 z 37 plánovaných pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 836 bodov, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) 624, 3. Fritz Dopfer (Nem.) 506, 4. Felix Neureuther (Nem.) 442, 5. Alexis Pinturault (Fr.) 429, 6. Dominik Paris (Tal.) 425,… 93. Adam Žampa (SR) 20

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaDominik ParisFelix NeureutherGiuliano RazzoliHenrik KristoffersenKjetil JansrudMarcel Hirscher