Advokát Galbavý kandiduje na primátora Trnavy, Bročkovi vyčíta nielen spory v poslaneckom klube

Marián Galbavý
Kandidát na primátora a poslanec mesta Trnava Marián Galbavý počas tlačovej besedy spojenej s predstavením kandidáta na primátora mesta a vzniku novej platformy Priateľská Trnava. Trnava, 21. august 2018. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 21. augusta (WebNoviny.sk) – Advokát Marián Galbavý sa bude v novembrových komunálnych voľbách uchádzať o post primátora Trnavy ako nezávislý kandidát. Podporovať ho bude zoskupenie nezávislých kandidátov na poslancov s názvom Priateľská Trnava.

Do komunálnej politiky vstúpil s Bročkom

Členom tohto zoskupenia je aj terajší viceprimátor Matej Lančarič a niekoľkí mestskí poslanci. V Trnave ambíciu kandidovať na primátora zatiaľ potvrdil terajší primátor Peter Bročka (NEKA) a kandidát KDH Rastislav Mráz.

Galbavý vstúpil do komunálnej politiky pred štyrmi rokmi, po boku terajšieho primátora Petra Bročku sa v rámci jeho platformy Lepšia Trnava stal poslancom mestského zastupiteľstva. K programu Lepšej Trnavy sa Galbavý dodnes hlási, Bročkovi však vyčíta nedostatočnú komunikáciu a spory v poslaneckom klube. O mnohých zámeroch radnice sa mestskí poslanci podľa neho dozvedali zo sociálnych sietí či médií.

„Je dôležité, aby sme mali primátora a reprezentáciu mesta, ktorá bude reálne existovať. Primátora, ktorý nebude vo virtuálnom priestore, ale otvorí ples, bude medzi ľuďmi, urobí príhovor oceneným ľuďom, ktorý skrátka bude v tom meste fyzicky,“ povedal Galbavý.

Právne služby pre fanúšikov futbalu

S poslancami podľa neho nekomunikovali ani vážny spor o pozemky pod nákupným centrom City Arena, on osobne sa o ňom dozvedel až z listu predstaviteľov spoločnosti City – Arena poslancom mestského zastupiteľstva.

Galbavý má 46 rokov, v minulosti bol dlhoročným predsedom fanklubu Spartaka Trnava Bílí andeli. Ako advokát sa stal známy poskytovaním právnych služieb futbalovým fanúšikom. Je poslancom Mestského zastupiteľstva v Trnave, aj poslancom Trnavského samosprávneho kraja.

Zoskupenie Priateľská Trnava plánuje ísť do komunálnych volieb s trinástimi kandidátmi na poslancov. Ich cieľom je, aby sa všetci Trnavčania spojili pre mesto bez hľadania nepriateľov medzi tými, ktorí majú na niektoré rozhodnutia iný názor.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián GalbavýPeter BročkaRastislav Mráz