Mika predstavil svoj volebný program, v Bratislave chce postaviť aj nový Park kultúry a oddychu

Václav Mika
Kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika počas predstavenia svojho volebného programu spojeného s diskusiou o pomoci Bratislavčanom a hlavnému mestu. Bratislava, 17. august 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) – Volebný program nezávislého kandidáta za bratislavského primátora Václava Miku si v piatok vypočuli viacerí bratislavskí mestskí poslanci.

Súčasťou cieľov kandidáta Miku pre hlavné mesto SR Bratislavu sú napríklad vybudovanie nového Parku kultúry a oddychu, obnovenie amfiteátra pod Devínom, rozšírenie električkových radiál po meste i spustenie Propeleru po Dunaji.

Priority si vypočuli aj herci Magálová a Kovár

Bývalý riaditeľ televízie Markíza i RTVS v piatok o svojom volebnom programe informoval na tlačovej konferencii v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave. Ako na začiatku svojho prejavu podotkol, Bratislave chýbajú výsledky, riešenia a uskutočnenia cieľov.

V zaplnenej sieni sa v piatok predpoludním stretli hostia Václava Miku. Boli medzi nimi známe tváre z televíznych obrazoviek, umelci i blízki priatelia kandidáta za primátora. Z mestského zastupiteľstva si prišli volebný program vypočuť poslanci Oliver Kríž, Ján Hrčka, Dana Čahojová, Martin Kuruc, Lucia Štasselová i Radovan Jenčík.

Pozrieť sa prišli aj poslankyňa Zdenka Zaťovičová s manželom, starostom bratislavskej Dúbravky Martinom Zaťovičom. Mikove slová o potrebách pre mesto Bratislava si vypočuli aj herci Kamila Magálová a František Kovár.

Po zvolení chce prijať krízový plán

Ak by sa Mikovi podarilo voľby vyhrať, počas prvých dní v úrade by sa chcel stretnúť s novozvolenými mestskými poslancami i s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom. Prijať by chcel krízový plán, ktorý považuje za nevyhnutný pre fungovanie mesta.

Na otázku, čo by chcel, aby po ňom ako po primátorovi hlavného mesta ostalo, odpovedal, že je to dobudovanie a rozšírenie električkových radiál. Patrí sem trať na koniec Petržalky až po Janíkov Dvor, zo Zlatých pieskov do Vajnôr a z Dúbravky do centra Bory s možnosťou predĺženia do Volkswagenu a ďalej po Devínsku Novú Ves.

Predvolebnú kampaň, ktorej financovanie podľa zákona nesmie presiahnuť 250-tisíc eur, chce financovať z vlastných zdrojov. Tohtoročné komunálne voľby budú na Slovensku 10. novembra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kamila MagálováLucia ŠtasselováVáclav Mika