Agentúra Fitch potvrdila emisný rating Slovenskej sporiteľne

Slovenksá sporiteľňa
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v utorok potvrdila dlhodobý emisný rating (IDR) Slovenskej sporiteľne (SLSP) na stupni A so stabilným výhľadom.

Rating individuálnej bonity čiže takzvaný viability rating banky agentúra zlepšila na bbb+ z úrovne bbb.

Agentúra konštatovala, že dlhodobý emisný rating Slovenskej sporiteľne zodpovedá dlhodobému emisnému ratingu Erste Group Bank, ktorá je stopercentným akcionárom slovenskej banky. Fitch považuje SLSP za veľmi významnú dcéru banky Erste vzhľadom na strategickú dôležitosť pre skupinu Erste a úroveň integrácie SLSP s materskou firmou.

Dlhodobý emisný rating Slovenskej sporiteľne by sa podľa agentúry mohol zlepšiť v prípade zlepšenia dlhodobého emisného ratingu Erste. Dodala však, že v najbližšom období to nie je pravdepodobné. Zlepšenie ratingu individuálnej bonity SLSP je odzrkadlením základnej úverovej sily banky a relatívnej odolnosti banky v minulom roku a v prvej polovici tohto roka voči tlakom vyplývajúcim zo spomalenia ekonomiky, uviedla agentúra.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Slovenská sporiteľňa