Akrobatický lyžiar Wise si z U-rampy v Soči odnesie zlato

David Wise
Američan David Wise si odnáša zo Soči zlato z akrobatického lyžovania na U-rampe. Foto: SITA/AP

ROZA CHUTOR 18. februára (WEBNOVINY) – Americký akrobatický lyžiar David Wise získal zlatú medailu v utorňajšom 12-člennom finále na U-rampe na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči.

Dvadsaťtriročný úradujúci majster sveta získal v Parku extrémnych športov v Roza Chutor nad Červenou Poľanou 92,00 bodu.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Víťaz tohtoročných X Games z amerického Aspenu Wise triumfoval o viac ako jeden bod pred Kanaďanom Mikom Riddlom, na treťom mieste skončil s odstupom 3,4 bodu Francúz Kevin Rolland.

Víťaz kvalifikácie Justin Dorey z Kanady obsadil poslednú 12. pozíciu.

Poveternostné podmienky na trati boli zlé a nanešťastie som musel zmeniť plán jazdy. Použil som tretí alebo štvrtý variant, ale tak to chodí. Musíte sa prispôsobiť a ísť najlepšie, ako viete. Finále bolo nervy drásajúce,“ citoval Wisa informačný systém ZOH 2014.

Obrazom: Jedenásty deň na olympiáde v Soči

U-rampa akrobatických lyžiarov má premiéru pod piatimi kruhmi, Slovensko nemalo v tejto disciplíne zastúpenie.