Alena Procházková opäť naskakuje do kolotoča pretekov

Alena Procházková

BANSKÁ BYSTRICA 7. februára (WEBNOVINY) – Slovenská jednotka v behu na lyžiach Alena Procházková počas nasledujúceho víkendu opäť naskočí do kolotoča pretekov Svetového pohára.

V Novom Meste na Morave absolvuje v sobotu preteky na 15 km klasickou technikou s hromadným štartom. „Odchádzame vo štvrtok. Musím priznať, že Alena nie je celkom v špičkovej forme, ale pokúsi sa bodovať,“ naznačil ambície svojej zverenky tréner Ján Valuška.

Alena Procházková počas uplynulého víkendu jasne potvrdila pozíciu najlepšej slovenskej bežkyne, keď na majstrovstvách Slovenska v stredisku Králiky neďaleko Banskej Bystrice v šprinte i pretekoch na 5 km voľnou technikou doslova deklasovala zvyšok štartového poľa.

Je pravda, že na Slovensku nemá vážnejšiu konkurenciu. Teší ma, že sa relatívne stabilizoval jej zdravotný stav. Momentálne je naozaj rozbehaná, uvidíme, na čo to bude stačiť v svetovej konkurencii,“ pokračoval strojca úspechov pretekárky, ktorá sa môže pochváliť aj prvenstvom v pretekoch o krištáľový glóbus.

V Novom Meste na Morave sú v nedeľu na program divácky atraktívne preteky štafiet, Slovensko však v nich nebude mať zastúpenie. „Napriek tomu my ostaneme na Vysočine. Alena aj psychicky potrebuje trochu zmenu, veď celý čas sa pripravujeme iba na tratiach v Králikoch, Kordíkoch a Skalke. Odtiaľ sa potom presunieme do poľskej Szklarskej Poreby, kde sú na budúci týždeň ďalšie preteky Svetového pohára,“ uzavrel Ján Valuška.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena ProcházkováJán Valuška