Američania šokujúco stratili bod, Fíni zdolali Švajčiarov

Piatkové zápasy na MS v hokeji
Súboj hokejistov Kazachstanu a USA počas piatkového zápasu na svetovom šampionáte v Minsku. Foto: SITA/AP

MINSK 16. mája (WEBNOVINY) – Americká hokejová reprezentácia s problémami uspela vo svojom piatkovom vystúpení na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku, keď v základnej B-skupine zdolala výber Kazachstanu 4:3 po predĺžení.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Obrazom: Piatkové zápasy na MS v hokeji

Skóre duelu otvoril v 15. min v početnej výhode Kazach Starčenko, ešte pred prvou sirénou však vyrovnal C. Smith. Na začiatku druhej časti poslal tím Kazachstanu opäť do vedenia Romanov, no vzápätí najtesnejšie manko súpera zmazal S. Jones. Tretí presný zásah Američanov pridal v 36. min Donovan.

Hneď na začiatku III. tretiny mohol vyrovnať Romanov, ale nepremenil trestné strieľanie nariadené za podrazenie Starčenka obrancom Jonesom. Starčenko však v 54. min vyrovnal a poslal duel do predĺženia. V ňom sa však presadili favorizovaní hokejisti USA: v 62. min rozhodol o víťazstve Američanov zadák Nashville Seth Jones.

Kazachstan má po svojom piatom zápase na MS dva body a patrí mu naďalej posledné 8. miesto v tabuľke B-skupiny, Američania sú zásluhou dvojbodového zápisu na štvrtej pozícii.

MS v hokeji  sutaze

Fínska hokejová reprezentácia uspela vo svojom piatkovom vystúpení na 78. majstrovstvách sveta, keď zdolala výber Švajčiarska 3:2 po samostatných nájazdoch.

Skóre duelu otvoril už v 6. min fínsky obranca Kivistö a gólovú poistku pridal v 33. min skúsený O. Jokinen. Úradujúci vicemajstri sveta Švajčiari sa k slovu dostali až v III. tretine – v 42. min znížil Suri a v 57. min vyrovnal na 2:2 Josi. V predĺžení gól nepadol a v nájazdoch uspel len Iiro Pakarinen v piatej sérii.

Fínsko má po svojom piatom zápase na MS osem bodov a patrí mu 3. miesto v tabuľke B-skupiny, Švajčiari sú stále až na siedmej pozícii.

Výsledky – B-skupina (Minsk Arena):
USA – Kazachstan 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 19. C. Smith (Nelson, S. Jones), 24. S. Jones (C. Smith), 36. Donovan (Gaudreau), 62. S. Jones (DeKeyser, Gaudreau) – 15. Starčenko (Upper, Dallman), 22. Romanov (Paňšin, Lakiza), 54. Starčenko (Antropov)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Sidorenko (Biel.) – Fluri (Švaj.), Lederer (ČR), 10 779 divákov

Fínsko – Švajčiarsko 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 6. Kivistö (Immonen, Salomäki), 33. O. Jokinen (Haula), rozhodujúci sam. nájazd: Pakarinen – 42. Suri (Fiala), 57. Josi (Romy, Suri)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo, Jeřábek (obaja ČR) – Dahmen (Švéd.), Schrader (Nem.)

Sam. nájazdy: Immonen nedal, Brunner nedal, Lehterä nedal, Hollenstein nedal, Haula nedal, Suri nedal – Fiala nedal, Kontiola nedal, Brunner nedal, Pakarinen 1:0

8. Kazachstan 5 0 0 2 3 11:22 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.