Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Andrej Kiska navštívil Budapešť, stretol sa s prezidentmi V4
Prezident Andrej Kiska absolvoval v pondelok (16. 06. 2014) svoju prvú zahraničnú cestu. Stretnutie slovenskej hlavy štátu Andreja Kisku s prezidentmi Česka, Poľska, Maďarska a Nemecka v Budapešti malo najmä poznávací charakter. Kiska prišiel do Maďarska na pozvanie prezidenta Jánosa Ádera. Sprava: Prezident SR Andrej Kiska a prezident ČR Miloš Zeman na tlačovej besede riaditeľov Múzea Dom teroru a Múzea Stasi v Berlíne po prehliadke múzea Dom teroru v rámci summitu prezidentov V4 a Nemecka v Budapešti. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
16. júna 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Andrej Kiska navštívil Budapešť, stretol sa s prezidentmi V4

BRATISLAVA 16. júna (WEBNOVINY) – Prezident Andrej Kiska je v pondelok na svojej prvej zahraničnej ceste.

Stretnutie slovenskej hlavy štátu Andreja Kisku s prezidentmi Česka, Poľska, Maďarska a Nemecka v Budapešti malo najmä poznávací charakter. Kiska prišiel do Maďarska na pozvanie prezidenta Jánosa Ádera.

Obrazom: Andrej Kiska absolvoval prvú zahraničnú cestu

„Absolvovali sme spoločný obed s pánmi prezidentmi, bolo to veľmi neformálne, priateľské, spoznávacie, kde sme diskutovali skôr o spoločenských témach,“ vyhlásil Kiska. Spoločný obed piatich prezidentov bol podľa Kisku veľmi uvoľnený a príjemný. „Všetci prezidenti boli veľmi otvorení. Mám zatiaľ veľmi dobré a príjemné pocity,“ dodal.

Kiska má za sebou bilaterálne rokovania s prezidentom Maďarska Áderom a poľským prezidentom Bronislawom Komorowským. Na programe má aj neformálne stretnutie s českou hlavou štátu Milošom Zemanom a nemeckým prezidentom Joachimom Gauckom.

Obrazom: Andrej Kiska sa stal štvrtým prezidentom Slovenska

S Áderom sa Kiska chcel podľa vlastných slov osobne zoznámiť a rozprávali sa najmä o všeobecných témach. „Pánovi prezidentovi som vysvetlil, ako sa ja pozerám na maďarskú národnosť na Slovensku, čo pána prezidenta veľmi zaujalo a mali sme o tom hlbokú diskusiu,“ poznamenal Kiska. Ádera ubezpečil, že bude prezidentom, ktorý sa bude snažiť tlmiť rôzne umelo vyvolané napätia medzi Slovákmi a Maďarmi. S Komorowským hovorili o viacerých neformálnych stretnutiach na spoločných hraniciach. „Takže je možné, že nás často uvidíte na pomedzí medzi Poľskom a našou republikou,“ konštatoval.

Spolu s poľskou hlavou štátu aj maďarským prezidentom sa rozprávali aj o zastavení toku plynu na Ukrajinu. „Všetky tri krajiny vyjadrili veľkú ochotu pomôcť Ukrajine, aby sa z nepríjemnej situácie dostala.“

Andrej Kiska svoju prvú zahraničnú návštevu zavŕši večer účasťou na slávnostnom koncerte.

Odporúčané články

Opozičné strany vítajú nástup Kisku, pozrite si ich reakcie Prezident vtipkoval s chlapcom v dave, potlesk ho povzbudil

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...