Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nový prezident Andrej Kiska počas prehliadky čestnej stráže na nádvorí Prezidentského paláca pri príležitosti symbolického prevzatia úradu prezidenta SR. Bratislava, 15. jún 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
15. júna 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(25)

Prezident vtipkoval s chlapcom v dave, potlesk ho povzbudil

BRATISLAVA 16. júna (WEBNOVINY) – Búrlivým potleskom privítali ľudia pred bratislavskou Redutou prezidenta Andreja Kisku, ktorý po inauguračnom prejave absolvoval prvú prehliadku čestnej stráže v pozícii hlavy štátu.

Vojakov mu priviedol náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Milan Maxim a na prehliadke ho sprevádzal minister obrany Martin Glváč. Hneď po tom si prezident Kiska začal podávať ruky s ľuďmi, čo u mnohých vzbudilo nadšenie, niektorí ho s radosťou aj objali.

Obrazom: Andrej Kiska sa stal štvrtým prezidentom Slovenska

Prezident si zavtipkoval s malým chlapcom

“Aj ty si Andrej? Možno tiež raz budeš prezident,” vtipkoval prezident s malým chlapcom, ktorý mu podal ruku. Prišlo aj na skandovanie “Andrej! Andrej!” alebo “Gratulujeme, pán Kiska!”. Jeden mladý muž sa pri gratulácii posťažoval priamo novému prezidentovi, že počas volieb hlavy štátu bol v zahraničí a preto nemohol prezidenta voliť.

Kiska poznamenal, že dúfa, že časom bude aj možnosť hlasovania zo zahraničia. Niektorí ľudia Kiskovi prezradili odkiaľ pochádzajú, pričom boli od Bratislavy cez Liptov až po Indiu.

Nový prezident Andrej Kiska berie potlesk na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí, ktorý zožal od ľudí po inaugurácii, ako povzbudenie aj záväzok. “Aj tento potlesk, ktorý tu teraz znie, je pre mňa obrovským povzbudením, aj obrovským záväzkom s tým, že od pondelka musíme začať tvrdo pracovať,” povedal počas presunu z Reduty do Dómu svätého Martina.

Kiska má už naplánované výjazdy

Jedným z jeho prvých krokov bude vyjadrenie sa k justícii. V nedeľu nekomentoval skutočnosť, že jeho predchodca mu ponechal vymenovanie troch nových ústavných sudcov. “Ešte chvíľočku vydržte, teraz máme slávnostnú udalosť,” povedal novinárom.

Už koncom nasledujúceho týždňa plánuje výjazd do Banskej Bystrice a Košíc. “Ja chcem byť medzi ľuďmi čo najčastejšie, chcem sa s nimi rozprávať o problémoch a potom sa pýtať kompetentných a zodpovedných, ako tieto problémy v našej spoločnosti dokážeme riešiť,” povedal nový prezident. Sľubuje, že bude prezidentom všetkých ľudí bez ohľadu na to, akú majú politickú príslušnosť alebo národnosť, teda prezidentom všetkých občanov Slovenska.

Obrazom: V týchto priestoroch bude úradovať nový prezident Kiska

.

Stretne sa aj s prezidentmi V4

Už v pondelok ide Kiska na stretnutie prezidentov krajín V4 a Nemecka, zatiaľ však neodhaduje, ktorý z týchto prezidentov mu bude najbližší. “Každý z týchto prezidentov je výraznou osobnosťou,” povedal. Pre nás, občanov Slovenska, je podľa jeho slov vždy ten český prezident výrazný. “A pán Zeman je výraznou osobnosťou.”

Poľský prezident Bronislav Komorowski mu zas ako prvý blahoželal k zvoleniu ešte počas volebnej noci. “Teším sa na stretnutie s ním,” dodal Kiska. Maďarský prezident János Áder podľa Kisku vyjadril veľkú operatívnosť a ochotu pri príprave V4. Nemecký prezident Joachim Gauck je obrovskou autoritou po celom svete, poznamenal Kiska.

Odporúčané články

Chcem byť oporou aj partnerom, odkázal nový prezident vláde Obrazom: V týchto priestoroch bude úradovať Andrej Kiska

Témy

Diskusia

Podmienkou prijatia u pána prezidenta je: Pozvaný musí v danú dobu oholený, ostrihaný, riadne umytý, podľa možnosti čo najčistejšie oblečený a večer pred návštevou prezidentskej jedálne nesmie vyberať kontajnery, piť okenu, čuču, bača kotail, či iné "dobroty", pre možnosť vylučovania nežiadúcich... Bratislavskí bezdomovci tešte sa. Každú nedeľu bude niektorým z vás, ktorí budú vybratý kanceláriou prezidenta republiky, servírovaný obed v prezidentskej rezidencii. Výberať sa bude podľa abecedy. Zoznam je potrebné zaslař niektorému z poradcov pána prezidenta. lodeki Bandita úžernícky nieje prezident ani v Guatemale alebo Kongu, kdew UBOŽIAK ja som nadával na komunistov a za to ,ako a s kým si pachtoval a žil ,ja nemôžem. 001 nech to robi kazdy den nie len v nedelu 15.6 ............
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Byvanie je hra

najAPPKY.sk

DRAN.sk

Autolike.sk

Podnikam.sk

Dámskajazda

Mňamky-recepty

NAJKY.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...