Andrej Sekera vyhral boj s horúčkou, nastúpil proti Floride

Sekera

SUNRISE 18. marca (WEBNOVINY) – Hokejový obranca Andrej Sekera z Buffala sa vrátil v sobotu v súboji na Floride po päťzápasovej pauze na ľad zámorskej NHL.

Dvadsaťpäťročný rodák z Bojníc sa liečil zo zápalu pľúc. Chorobu mu lekári diagnostikovali až po dodatočných vyšetreniach.

Sekera mal vysokú teplotu a pri chôdzi po schodoch trpel problémami s dýchaním. Slovák v tejto sezóne strávil v zápasoch na ľade v priemere 19 minút a 20 sekúnd.

Pred chorobou však jeho čas stúpol, z posledných siedmich duelov hral trikrát viac ako 22 minút. Zle sa začal cítiť 7. marca pred súbojom s Carolinou. Pôvodne chcel nastúpiť už pred týždňom v Ottawe.

Snažil som sa pripraviť na súboj v Ottawe, ale môj stav sa len zhoršoval. Vrátil som sa k lekárovi, ktorý ma opätovne vyšetril, urobil pár snímkov a povedal mi, že mám pneumóniu,“ povedal pre Buffalo News Sekera. Obranca priznal, že po lekárovej správe zadal slovíčka z diagnózy do prekladača v telefóne, aby ju lepšie pochopil. V minulosti ako trinásťročný strávil mesiac v nemocnici s pneumóniou a mononukleózou.

O Sekerovom štarte sa rozhodovalo na sobotňajšom raňajšom rozkorčuľovaní. Slovenský reprezentant stratil počas choroby na váhe niekoľko kilogramov.

Budem sa snažiť odviesť čo najlepší výkon. Chcem čo najlepšie korčuľovať a hrať dobre svoju hru, aby som pomohol tímu vyhrať,“ hovoril pred súbojom pre Buffalo News Sekera a dodal: „Bol som päť dní v posteli s horúčkou. Verte mi, nie je to žiadna sranda. Celý deň som len ležal, skúšal aspoň trocha jesť a piť. Len som sa potil a bojoval proti horúčke.“

Sekera napokon odohral v zápase vyše 24 minút a pripísal si jeden strelecký pokus. Sabres prehrali na Floride 2:3 po samostatných nájazdoch.