Angus Young to s AC/DC nevzdáva, zrejme pracuje s Axl Roseom na novom albume

Axl Rose, Angus Young
Zľava: Spevák Axl Rose a gitarista AC/DC Angus Young. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Spevák Brian Johnson musel skončiť zo zdravotných dôvodov, gitarista Malcolm Young v roku 2017 zomrel, avšak Angus Young to s AC/DC nevzdáva.

Za Johnsona zaskočil na poslednom turné

V súčasnosti zrejme pracuje s Axlom Roseom na novom materiáli pre svoju kapelu, informoval britský hudobný portál NME. Frontman Guns N‘ Roses už pritom za Johnsona zaskočil aj na poslednom turné AC/DC.

Fámy o pokračovaní kreatívnej spolupráce potvrdil v rozhovore pre portál The Rockpit Angry Anderson, spevák skupiny Rose Tattoo. Angus mu vraj povedal, že pracuje na novom albume. „Cool, pomyslel som si a spýtal sa ho, kto je teraz v skupine. A on povedal: Axl,“ prezradil Anderson.

Kapela AC/DC

Kapelu AC/DC založili v roku 1973 bratia Malcolm a Angus Youngovci. V roku 1975 vydali debutový album High Voltage, po ktorom nasledovalo ďalších päť štúdioviek. Po vydaní šiesteho albumu Highway To Hell (1979) sa skupina takmer rozpadla. Príčinou bolo úmrtie speváka a spoluautora piesní Bona Scotta, ktorý 19. februára 1980 vo veku 33 rokov zomrel na otravu alkoholom. Jeho rodičia však hudobníkov presvedčili, aby pokračovali.

Kapela teda angažovala spomínaného speváka Briana Johnsona a ešte v tom istom roku vydala svoj najpredávanejší album Back In Black. Nasledovali nahrávky, ako napríklad For Those About To Rock We Salute You (1981), Blow Up Your Video (1988), Ballbreaker (1995) či Stiff Upper Lip (2000).

Na celom svete predali viac ako 200 miliónov kópií nahrávok. Zo siedmich nominácií sa im podarilo zatiaľ získať jednu cenu Grammy. V roku 2003 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Axl Rose