Ani Višňovského asistencia Anaheimu nepomohla

NHL

NEW YORK 22. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský obranca Anaheimu Ľubomír Višňovský prihrával v nedeľňajšom súboji NHL proti Edmonton Oilers na gól Bobbymu Ryanovi. Pre 34-ročného topoľčianskeho odchovanca to bola celkovo 15. asistencia a 18. bod v aktuálnej sezóne. „Káčerom“ však jeho prihrávka na body nestačila, keďže v záverečnej tretine „olejári“ dvoma gólmi rozhodli o svojom víťazstve v pomere 4:2. Višňovský sa vďaka jednej asistencii opäť stal lídrom v kanadskom bodovaní medzi slovenskými hokejistami v aktuálnej edícii NHL, keď o bod predstihol útočníka Chicaga Mariána Hossu.

Stretnutie medzi domácim Anaheimom a kanadským tímom z Edmontonu vyznelo lepšie pre hostí. Tí aj napriek obrovskej streleckej prevahe domácich dokázali pokoriť Ducks. Náhradný brankár Edmontonu Devan Dubnyk dokonale zastúpil zraneného Nikolaja Chabibulina, keď inkasoval zo 40 striel iba dva góly. Ľubomír Višňovský strávil na ľade 25:09 min, dvakrát vystrelil na súperovho brankára a pripísal si mínusový bod. Anaheim touto prehrou natiahol svoju sériu bez víťazstva už na päť zápasov.

Hrdinom stretnutia medzi Atlantou a New York Islanders sa stal domáci obranca Dustin Byfuglien, ktorý rozhodol o víťazstve svojho tímu v predĺžení. V bránke Thrashers opäť čaroval český gólman Ondřej Pavelec. Ten pustil za svoj chrbát iba jednu z 29 striel súpera. Aj jeho výkon nakoniec pomohol Atlante zdolať Islanders 2:1 po predĺžení. Hostia zažívajú najdlhšiu sériu bez víťazstva, ktorú v tomto stretnutí natiahli už na trinásť zápasov, čo je najviac v cele klubovej histórii. Za hostí sa na ľade neobjavil Milan Jurčina.

Dramatický duel videli diváci v Jo Louis Arene, kde domáci Detroit prehrával po dvoch tretinách s Calgary 1:3, no nakoniec zápas dotiahol do víťazného konca. O zvrat sa v posledných minútach stretnutia postarala útočná dvojica Henrik Zetterberg a Pavel Daciuk. V predĺžení potom chladnokrvne rozhodol veterán a kapitán Detroitu Nicklas Lidström. O dva góly hostí sa postaral kapitán „plameňov“ Jarome Iginla, no tie nakoniec na víťazstvo nestačili.

Už šiestym víťazstvom v rade sa môže pochváliť Phoenix, ktorý dokázal triumfovať nad domácim Vancouverom 3:2. O dva góly hostí sa postaral Taylor Pyatt, ktorý si dres „kosatiek“ obliekal tri sezóny. Za domáci tím sa do streleckej listiny zapísal nemecký obranca Christian Ehrhoff a Tanner Glass.

Výsledky nedeľňajších zápasov zámorskej kanadsko-americkej hokejovej NHL:

Atlanta – New York Islanders 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 43. Antropov (Ladd, Byfuglien), 62. Byfuglien (Ernström, Ladd) – 40. Grabner (Nielsen, Martínek). Vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:29, brankári: Pavelec – DiPietro. Diváci: 10 066.

Detroit – Calgary 5:4 po predĺžení (1:1, 0:2, 3:1 – 1:0)

Góly: 2. Franzén (Rafalski, Lidström), 43. Daciuk (Lidström, Rafalski), 52. Zatterberg (Daciuk, Kronwall), 60. Zetterberg (Daciuk, Rafalski), 62. Lidström (Helm, Bertuzzi) – 6. Hagman (Iginla), 21. Iginla (Stajan), 25. Iginla (Tanguay), 48. Tanguay. Vylúčení: 5:10, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:27, brankári: Howard – Kiprusoff. Diváci: 19 636.

Anaheim – Edmonton 2:4 (0:0, 2:2, 0:2) – Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+1

Góly: 37. Ryan (Fowler, VIŠŇOVSKÝ), 37. S. Koivu (Seton, J. Blake) – 27. Gagner (Hemský, Penner), 29. T. Hall (Ryan Whitney, Horcoff), 54. Hemský (Penner, Gilbert), 60. Gilbert. Vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:28, brankári: Hiller – Dubnyk. Diváci: 14 267.

Vancouver – Phoenix 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Góly: 29. Ehrhoff (Raymond, Burrows), 35. Glass (Schaefer, Alberts) – 23. Upshall (Yonkman), 27. Pyatt (Schlemko), 54. Pyatt (Yandle, Stempniak). Vylúčení: 3:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:28, brankári: Luongo – Bryzgalov. Diváci: 18 860.