Atoms For Peace sa rozhodli stiahnuť svoju tvorbu zo Spotify

Yorke
Thom Yorke z Atoms for Peace ukázal spoločne s ostatnými hudobníkmi, ako má vyzerať dokonalý koncert bez hitov s výborným zvukom. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Superskupina Atoms For Peace ukončila spoluprácu s populárnym hudobným portálom Spotify.

Kapela svoje rozhodnutie zverejnila prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. „Už to ďalej nemôžeme robiť. Je to malá bezvýznamná rebélia,“ napísal za všetkých Nigel Godrich, ktorý zároveň portál označil za nevhodný pre novú hudbu.

Spevák Thom Yorke vysvetlil, že kapela sa takto stavia za iných interpretov. „Nemýľte sa, mladým umelcom, ktorých objavíte na Spotify, neplatia,“ napísal s tým, že z príspevkov ťažia len akcionári.

Medzinárodnú formáciu Atoms For Peace tvoria okrem lídra Radiohead Thoma Yorkea aj basgitarista Red Hot Chili Peppers Michal „Flea“ Balzary, producent Nigel Godrich, bubeník Joey Waronker a brazílsky perkusionista Mauro Refosco. Názov kapely pochádza zo slávneho prejavu amerického prezidenta Dwighta D. Eisenhowera z roku 1953 a tiež zo skladby pochádzajúcej z Yorkeovho debutového albumu The Eraser (2006).

Superskupina spolu po prvý raz vystúpila 2. októbra 2009 v Los Angeles. V apríli 2010 absolvovala krátke turné po Spojených štátoch amerických. Hudobníci na ňom hrávali piesne z Yorkeovho sólového albumu, raritné veci od Radiohead ako Super Collider či Paperbag Writer a tiež úplne nové skladby. Neskôr sa kapela predstavila na americkom festivale Coachella a na japonskom podujatí Fuji Rock. Slovenskí fanúšikovia a fanúšičky ich mohli vidieť v piatok na festivale Bažant Pohoda 2013.

Video: Atoms For Peace – Ingenue

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Red Hot Chili PeppersThom Yorke