Nová Dacia Logan je odhalená, unikli aj fotky Sandera

Dacia Lodgy
Foto: autoevolution.com

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Príchod druhej generácie modelu Sandero sme očakávali až na jar. Nakoniec to ale vyzerá tak, že dejiskom svetovej výstavnej premiéry nového Loganu nebude autosalón v Ženeve, ale už ten v Paríži. Na internet zároveň prenikli aj fotky novej Dacie Sandero.

Zatiaľ ani k jednému autu nemáme žiadne oficiálne informácie, takže sa môžeme baviť akurát tak o dizajne. Už na prvý pohľad je vidno, že druhé generácie týchto modelov majú k sebe dizajnovo bližšie. V podstate by sa dalo povedať, že už aj po dizajnovej stránke je Sandero päťdverovou verziou Loganu.

Obidve autá pôsobia na prvý pohľad celkom dobrým dojmom. Pri pohľade zboku je však možné všimnúť si, že aj keď rumunský výrobca vymenil všetky plechy, skelet zrejme ostal zachovaný. Vyzerá to teda tak, že druhá generácia Loganu síce dostala úplne novú karosériu a interiér, no konštrukčne je to stále to isté.

Interiér obidvoch áut je úplne identický. Využíva stredovú konzolu z najnovšieho modelu automobilky (Dacia Lodgy), ktorý sa môže pochváliť aj sedempalcovým dotykovým displejom multimediálneho systému.

Nechcem však predbiehať, všetko sa dozvieme najneskôr koncom mesiaca na autosalóne v Paríži. Čo sa týka motorizácii, myslím, že môžeme počítať so súčasnými pohonnými jednotkami, ktoré používajú aj ostatné modely značky Renault, no klebety niečo hovoria aj o trojvalcovom benzínovom motore s objemom 0,9 litra a prepĺňaním.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dacia