Zmrzlinárske auto zabilo dvojročné dievčatko, incident otriasol miestnou rodinnou firmou

Missouri
Zmrlinárske auto zrazilo dvojročné dievčatko v Missouri. 18. september 2018 Reprofoto: www.youtube.com

WENTZVILLE 18. septembra (WebNoviny.sk) – V americkom meste Wentzville v Missouri zrazilo zmrzlinárske auto dvojročné dievčatko. Incident sa stal v nedeľu približne o 16:00 tamojšieho času, keď si Felicity Karam kúpila zmrzlinu a následne kráčala pred autom.

Šéf tamojších hasičov John Schneider uviedol, že dieťa ihneď previezli do neďalekej nemocnice, kde však napokon zomrelo. Prípad vyšetruje polícia, vodiča však zatiaľ neobvinili.

Riaditeľ spoločnosti predávajúcej zmrzlinu uviedol, že ich úmrtie veľmi mrzí. „Súcitíme s rodinou malého dievčatka, ktoré včera tragicky zomrelo vo Wentzville. Sme miestnou rodinnou firmou a každý deň v tomto regióne predáme tisícky zmrzlín deťom a ich rodičom, často poznáme našich zákazníkov, takže nám táto udalosť naozaj zlomila srdce. Nikdy predtým sme sa s takýmto prípadom nestretli,“ vyjadril sa.

Blízki príbuzní rodičov sa snažia prostredníctvom portálu Go Fund Me vyzbierať 50-tisíc dolárov (v prepočte približne 43-tisíc eur), ktoré chcú použiť na zaplatenie výdavkov spojených s pohrebom. Podarilo sa im získať už vyše 35-tisíc dolárov (približne 30-tisíc eur).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom