Muž v Kalifornii zastrelil niekoľko ľudí vrátane svojej manželky, nakoniec otočil zbraň k sebe

Zbraň
Foto: ilustračné, Thinkstock.

BAKERSFIELD 13. septembra (WebNoviny.sk) – Strelec zabil v južnej Kalifornii piatich ľudí, vrátane svojej manželky, a nakoniec sám spáchal samovraždu.

Nebola to náhodná streľba

Incident sa stal v stredu podvečer v dome a podniku v Bakersfielde, ktorý sa nachádza vyše 140 kilometrov severne od Los Angeles. Informoval o tom šerif okresu Kern Donny Youngblood, ktorý sa pre televíziu KERO-TV vyjadril, že to „očividne nie je náhodná streľba“.

Muž pred 17:30 prišiel do prepravnej spoločnosti, kde pracovala jeho žena, a konfrontoval ďalšieho muža. „Páchateľ, manžel, zastrelil osobu v prepravnej spoločnosti a potom zabil jeho ženu,“ povedal Youngblood a dodal, že strelec ešte naháňal a zastrelil ďalšieho muža, ktorý sa tam objavil. Páchateľ následne išiel domov a tam zastrelil dvoch ľudí.

Zastavil ho policajt

Po tejto streľbe prepadol auto ženy s dieťaťom, ktorým sa podarilo ujsť, a ušiel s ním na diaľnicu, kde ho uvidel zástupca šerifa. Páchateľ následne auto odstavil a pri konfrontácii s mužom zákona sa strelil do hrudníka.

Identitu muža polícia nezverejnila. Zatiaľ nie je známe, ako sú obete, okrem jeho manželky, so strelcom spriaznené. Strelcovo vyčíňanie videlo približne 30 ľudí, ktorých zástupcovia šerifa počúvajú, uviedol Youngblood.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom