B. Bystrica vyrovnala stav semifinálovej série s Popradom

Bez názvu
Arne Kroták (upostred) v druhom semifinálovom zápase hokejovej Slovnaft extraligy medzi HK Poprad a HC 05 Banská Bystrica Foto: SITA/Gabriel Lipták

POPRAD 16. marca (WEBNOVINY) – Stav semifinálovej série hokejovej Slovnaft extraligy medzi HK Poprad a HC 05 Banská Bystrica je po strede vyrovnaný 1:1. Domáci „kamzíci“ síce otvorili na začiatku druhej polovice stretnutia skóre zásluhou Lundberga, ale hostia v závere II. tretiny vyrovnali gólom Paľova a v úvode tretieho dejstva poslal banskobystrický tím do vedenia Hvila. Jeho gól sa napokon ukázal ako víťazný, keďže v zostávajúcom čase Popradčania už neskórovali. Naopak, triumf hostí spečatil pri power-play domácich Hudec. Séria sa presúva na ľad do Banskej Bystrice, kde počas víkendu odohrajú tretí a štvrtý semifinálový duel (19. a 20. 3.)

Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – semifinále play-off – druhý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HK Poprad – HC 05 Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) – stav série 1:1

Góly: 31. Lundberg (Suchý, Klouda) – 38. Paľov (Hvila, Šechný), 43. Hvila (Kubka), 60. M. Hudec

Vylúčení: 5:11 na 2 min, navyše: Wanvig 10 min za nešportové správanie, Suchý 5+DKZ za údery do hlavy – Hudec 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mullner, Jeřábek – Korba, M. Novák, 3393 divákov

Poprad: Lipovský – Kasík, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, Rogers, Kramár – Kuľha, Lundberg, Škovira – Kroták, Klouda, Lapšanský – Wanvig, Rapáč, Svitana – Kopecký, Mlynarovič, J. Brejčák – Vandas

B. Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cuník, Vizváry, Kolba, Kubka, Bambúch, Biro, Matoušek – Tománek, M. Hudec, Sýkora – Lažo, Hlinka, Weissmann – Paľov, Šechný, Hvila – Rumpel, Češík, Kútny

V úvodnej tretine namiesto pekného hokeja dominovala najmä zvýšená agresivita, s ktorou na Poprad vyrukovali hostia z Bystrice. Už v 9. sekunde fauloval Cuník kolenom, presilovku však domáci zahrali rozpačito. V ďalších minútach prevzali iniciatívu Banskobystričania a častou streľbou sa snažili získať vedenie. Hostia hrali na doraz a na hranici pravidiel, čo spočiatku platilo na hráčov Popradu platilo, avšak postupne sa začali presadzovať aj oni. Pred Šimonovičom to často horelo, ale Lapšanský ani Rapáč cestu do siete nenašli. V 18. min po ďalšom surovom zákroku „baranov“ opustil Rapáč ľadovú plochu s otrasom mozgu.

V prostrednej časti si rozhodcovia začali viac všímať nedovolené zákroky hostí a tí častejšie zohrievali lavicu hanby. V 23. min dostali Popradčania po faule v úniku možnosť samostatného nájazdu, ktorý však Škoviranepremenil. Dokázal to až v 31. min Lundberg, ktorý v presilovke tečoval strelu Suchého – 1:0. Následné početné výhody nepriniesli ďalší gólový efekt pre domácich, po sérii nevyužitých príležitostí však prišiel trest.

V 38. min sa hostia usadili pred Lipovským a po sérii prihrávok zavesil do vinkľa Paľov – 1:1.

Misky váh priklonili na svoju stranu Banskobystričania v 43. min, keď osamotený Hvila na dvakrát prekonal Lipovského. O tri minúty neskôr sa rútil na popradskú bránku Weissmann, Lipovský však svojich podržal.

S pribúdajúcim časom sa hostia sústredili na pozornú defenzívu a Popradčanov do nebezpečných príležitostí veľmi nepúšťali. Ojedinelú príležitosť na vyrovnanie nevyužil Lapšanský tri minúty pred koncom. Minútu a pol pred záverom riadneho hracieho času domáci odvolali brankára, čo však využil Hudec na rozhodujúci tretí gól.

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): „Súper začal aktívnejšie a bol dôraznejší v osobných súbojoch. V druhej časti sme prevzali iniciatívu my a ujali sa vedenia 1:0. Stretnutie sme stratili po fatálnej chybe v závere

tretiny. Od stavu 1:1 sme nehrali našu hru, nevytvorili sme si súvislý tlak, aby sme dokázali vývoj zvrátiť.“

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): „Začali sme inak ako v utorok. Aktívne sme korčuľovali a hrali agresívne. Do 12. minúty sme súpera nepustili do vyloženej šance. V druhej časti sme sa dostali pod tlak pre časté vylúčenia. Podarilo sa nám vyrovnať a v zlepšenom výkone sme pokračovali aj v tretej tretine. Dnes sme boli lepším mužstvom.“