Barack Obama telefonoval s pálkou v ruke, pobúril Turkov

Obama
Prezident Obama drží v ruke bejzbalovú pálku. Foto: telegraph.co.uk

WASHINGTON/ANKARA 6. augusta (WEBNOVINY) – Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan v nedeľu zmietol zo stola kritiku tureckej opozície, ktorú pobúril minulý týždeň zverejnený záber z dielne Bieleho domu.

Ten zobrazuje prezidenta USA Baracka Obamu, ako počas telefonického rozhovoru s Erdoganom drží v jednej ruke telefón a v druhej ruky zviera bejzbalovú pálku.

Podľa tureckej opozície to „dokazuje, od koho prijíma Erdogan príkazy, ako vládnuť„. Dokonca sa objavili hlasy, že záber je „urážkou Turecka a jeho obyvateľov„. Erdogan to odmietol slovami, že Obama je „priateľ, ktorý sa nikdy nespráva povýšenecky alebo neslušne„.

Biely dom na kritiku reagoval tvrdením, že zverejnený záber z rozhovoru Erdogan-Obama na tému situácie v Sýrii mal dokumentovať úzky vzťah medzi oboma krajinami. „Chceli sme iba vyzdvihnúť vzťah prezidenta a premiéra Erdogana a upriamiť pozornosť na dôležitú konverzáciu o zhoršujúcej sa situácii v Sýrii,“ uviedol Biely dom vo svojom piatkovom stanovisku na margo fotografie z Oválnej pracovne.

Turecké médiá reagovali na vysvetlenie zmierlivo a Erdoganovi v rámci recesie navrhli, aby aj on počas telefonického rozhovoru s Obamom držal niečo v rukách. Denník Hurrijet spomenul „papuču, opasok alebo valček na cesto„.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaRecep Tayyip ErdoganTayyip Erdogan