„Barani“ strelili Nitre sedem gólov, Detva je stále bez víťazstva a Trenčín nezdolaný

HC 05 Bánska Bystrica
Dalibor Bortňák z HC 05 Banská Bystrica Foto: archívne, SITA/Peter Rusko

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 8. októbra (WebNoviny.sk) – V nedeľu sa v Tipsport lige hralo päť zápasov 10. kola. Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 10. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:0.

Úvodný gól duelu zaznamenal v 14. min Tibor Varga, skóre pečatil zásahom do prázdnej bránky Peter Ölvecký. Gólman „vojakov“ Michal Valent si pripísal štvrté čisté konto v sezóne. Tí naďalej ťahajú sériu nepozdolanosti a zostávajú na čele ligovej tabuľky.

Debakel Nitry

Hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili  na ľade HK Nitra vysoko 7:1. Úvodný gól duelu medzi finalistami uplynulého ročníka zaznamenal v 5. min hosťujúci Marek Bartánus, na čo o desať minút dokázal odpovedať domáci Jameson Milam, ale odvtedy skórovali iba hostia. Dvakrát sa presadil Eric Faille, Cason Hohmann si pripísal tri asistencie.

Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad hráčmi MsHK Žilina 3:2. Prvé dva góly zaznamenali hostia, v 13. min skóroval Ryan Martindale a o desať minút neskôr Marcel Holovič, domáci však dokázali otočiť skóre duelu. Presadili sa Patrik Svitana, Samuel Mlynarovič a Andreas Štrauch.

HK Orange 20 8 3 0 1 0 0 4 22:35 11

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

HKM Zvolen zdolali Nové Zámky 4:1. V súboji tímov, ktoré neodštartovali sezónu úspešne, viedli od 18. min hráči z pod Pustého hradu po góle Petra Šišovského. V 28. min zvýšil na 2:0 Američan Timothy Coffman.

Zvolenským hrdinom je  Šišovský

Novozámčania znížili na rozdiel jediného gólu 56 sekúnd po druhej prestávke, no v 50. min vrátil Zvolenu dvojgólové vedenie svojim druhým presným zásahom Peter Šišovský. Poistku pridal v oslabení 23 sekúnd pred koncom Nicholas Ross.

Hokejisti Detvy nestačili na HC Košice, keď prehrali tesne 2:3. Úvodný gól stretnutia vsietil v 7. min Ladislav Nagy, no Podpoľanci dokázali ešte do prvej prestávky otočiť, keď sa presadili Matúš Chovan a Juraj Milý.

Košičania však v druhej tretine naklonili misky váh na svoju stranu, na 2:2 vyrovnal v 35. min fínsky obranca Jere Pulli a víťazný gól strelil sedem sekúnd pred druhou prestávkou svojím premiérovým presným zásahom v sezóne kanadský center David Pacan.

TIPSPORT LIGA 2017/2018 – 10. KOLO

• výsledky nedeľňajších zápasov

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 14. T. Varga (Sojčík, Ölvecký), 60. Ölvecký
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, T. Orolin – Bogdaň, Korba, 950 divákov

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Kurali, J. Tabaček, Nádašdi, Matej Bača, Pacalaj, D. Devečka, Moravčík – Spilar, Paukovček, Kriška – Števuliak, Langhammer, Piatka – B. Rapáč, M. Sukeľ, Uram – A. Laco, Lištiak, J. Sukeľ – Uhrík
Trenčín: M. Valent – Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Adam Themár – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Sojčík, Bulík, T. Varga – O. Mikula, Dlouhý, Gašparovič – J. Švec, Pardavý, D. Hudec – Špankovič

HK Nitra – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:7 (1:3, 0:4, 0:0)
Góly: 15. Milam (Krištof) – 5. M. Bartánus (Hohmann), 18. Faille (T. Surový), 20. Faille (Dame-Malka, Sedlák), 22. Bubela (Hohmann), 24. M. Lunter (Lamper, Bortňák), 27. Gabor (Bubela, J. Brejčák), 31. Kubka (Hohmann, Bubela)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše J. Brejčák 10 min za napadnutie hlavy a krku, Brittain (obaja B. Bystrica) 5+DKZ za úder hlavou, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hoppe (Nem.), Stano – Výleta, Šefčík, 2281 divákov

Nitra: Halo (21. – 31. Hartzell) – Pupák, Mezei, Milam, M. Versteeg, Ordzovenský, J. Kováčik, Korím – Paulovič, Krištof, Rzavský – Luciani, Blackwater, Cope – H. Ručkay, T. Mikúš, D. König – Štumpf, A. Kollár, Šille – Friedmann
Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, G. Gélinas – Brittain, T. Surový, Faille – Lamper, Bortňák, M. Lunter – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Gabor, Češík, Belluš – Andrisík

HC 07 Orin Detva – HC Košice 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Góly: 12. Matúš Chovan (Žilka, Gachulinec), 18. Milý (Robinson, R. Gašpar) – 7. L. Nagy, 35. Pulli (T. Klíma), 40. Pacan (Martin Bača) Vylúčení 4:7, navyše: L. Nagy (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Snášel – M. Orolín, Kacej, 612 divákov

Detva: A. Nagy – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Macejko, F. Fekiač, Sládok, M. Šimon, Vyskoč – Bartek, Ščurko, Lukáš Novák – Milý, R. Gašpar, Robinson – Videlka, Matúš Chovan, Žilka – Ondris, Murček, Babinec
Košice: Habal – Pulli, Matejka, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Michalčin – L. Nagy, Boltun, Kafka – P. Koyš, Pacan, D. Šoltés – Jenčík, Suja, Hričina – Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma

HK Poprad – MsHK Doxxbet Žilina 3:2  (0:1, 3:1, 0:0)
Góly: 29. Svitana (tr. strieľanie), 32. Mlynarovič (Svitana, D. Brejčák), 40. Štrauch (Mlynarovič, Davydov) – 13. Martindale (Handlovský), 23. Holovič (Poulin, Turian)  Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, D. Konc – Stanzel, Kollár, 1169 divákov

Poprad: Corbeil – Jáchym, Š. Fabian, P. König, D. Brejčák, Davydov, McDowell, Dinda, Zadražil – R. Rapáč, Heizer, Ježek – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Lichanec, D. Bondra – Matúš Paločko, Matej Paločko, Bogoslovskij
Žilina: T. Tomek – Michal Roman, P. Mikuš, Mendrej, Poulin, Chaloupka, Meliško, Turian – Kučkin, Klimenta, Handlovský – J. Jurík, Martindale, Švihálek – Stupka, Holovič, R. Konečný – Rogoň, Húževka, Ondruš – J. Babka

HKM Zvolen – HC Nové Zámky 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 18. Šišovský (Hraško, Michal Chovan), 28. Coffman (Obdržálek, Ťavoda)50. Šišovský (Michal Novák, Michal Chovan), 60. Ross – 41. R. Špirko (Salija)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Goga, J. Konc – Tvrdoň, Synek, 1170 divákov

Zvolen: Climie – T. Bokroš, Hraško, Ross, Drgoň, Wharton, Ťavoda, Andersons, Michal Novák – Michal Chovan, L. Jurík, Šišovský – Matis, Kytnár, Obdržálek – Martin Ďaloga, Steen, Coffman – V. Fekiač, J. A. Immonen, T. Török
Nové Zámky: V. Kováč – M. Jass, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, Hain, Deyl, Šimek – K. Jass, Šimun, Rajenko – Zbořil, R. Špirko, Cetkovský – R. Varga, Dubinin, Surovka – Lantoši, Dom. Rehák, B. Fábry