Barcelona si poradila s Realom a získala desiaty Superpohár

Barcelona
Lionel Messi (uprostred), hrdina zápasu medzi Barcelonou a Realom, sa teší po strelení gólu so spoluhráčom Barcelony Cescom Fabregasom. Foto: SITA

BARCELONA 18. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Barcelona získali desiatykrát v histórii Španielsky superpohár, keď v stredajšom odvetnom stretnutí na Nou Campe zdolali svojho odvekého rivala Real Madrid 3:2.

Nedeľňajší prvý zápas na Štadióne Santiaga Bernabéua sa skončil remízou 2:2, v súčte oboch duelov teda triumfovali zverenci Pepa Guardiolu.

Od úvodu stretnutia s úvodným výkopom až o 23.00 h bolo jasné, že takmer 100-tisíc divákov na Nou Campe a ďalšie milióny ľudí pred televíznymi obrazovkami sa opäť dočkajú fantastického futbalového predstavenia. „Biely balet“ rovnako ako v prvom zápase začal odvážnym presingom už pred pokutovým územím súpera. Barcelončania však postupne prebrali aktivitu a v 15. min otvorili skóre. Lionel Messi našiel krásnou „uličkou“ za obranu súpera nabiehajúceho Andrésa Iniestu a pre španielskeho stredopoliara už nebol problém v sólovom nájazde prekonať Ikera Casillasa. O päť minút neskôr však vyrovnala najväčšia hviezda tímu z hlavného mesta – Cristiano Ronaldo. Fenomenálny Argentínčan Messi sa nenechal zahanbiť a v záverečnej minúte prvého dejstva zariadil vedenie „blaugranas“ 2:1. Osem minút pred koncom riadneho hracieho času však opäť vyrovnal Karim Benzema. Najkrajší moment zápasu prišiel v 88. min, keď na konci nádhernej akcie na jeden dotyk, aké už tradične predvádza FCB, bol opäť Messi.

„Moji hráči predviedli obdivuhodný výkon. Niekoľko z nich ešte nie je zdravotne v poriadku a mnohí z tých, ktorí nastúpili, majú ešte ďaleko od svojich maxím. Ani Messi nie je zďaleka ešte na vrchole. Musím však pogratulovať hráčom k heroickému výkonu a k zisku prvej trofeje v sezóne,“ vyhlásil spokojný tréner katalánskeho mužstva Guardiola. Ten dal v 82. min príležitosť aj najnovšej akvizícii Cescovi Fábregasovi, ktorý sa vrátil do Barcelony z Arsenalu Londýn začiatkom týždňa.

Stredajší duel mal nechutný záver, keď hosťujúci Marcelo zákerne fauloval práve Fábregasa a za svoj zákrok dostal červenú kartu. Na ihrisku sa strhla strkanica a pod sprchy museli predčasne odísť aj David Villa a Mesut Özil.

Zákrok na Fábregasa

Barcelona dokázala získať superpohár prvýkrát v prípade, keď jej súperom bol Real Madrid. V predchádzajúcich štyroch vzájomných súbojoch sa tešili futbalisti „bieleho baletu“.

FC Barcelona – Real Madrid 3:2 (2:1) – prvý zápas 2:2

Góly: 45. a 88. Messi, 15. Iniesta – 20. C. Ronaldo, 82. Benzema

ČK: 90+5. D. Villa – 90+3. Marcelo, 90+4. Özil