Basketbalistky Košíc a Ruže budú hrať Stredoeurópsku ligu

Good angels ruzomberok
Zľava: Katarína Tetemondová z Ružomberka, Miljana Musovič z Košíc, Amy Jaeschke z Ružomberka a Natalia Vieru z Košíc v prvom finálovom zápase Good Angels Košice - MBK Ružomberok basketbalovej extraligy žien. Košice, 18. apríl 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 25. mája (WEBNOVINY) – Dva historicky najúspešnejšie slovenské ženské basketbalové tímy Good Angels Košice a MBK Ružomberok stoja na prahu účasti v 6-člennej stredoeurópskej lige MEL 2012/2013.

„Svoj záujem o štart v nej už potvrdili aj USK Praha a maďarské tímy z Györu a Šoprona. Čakáme iba na verdikt z klubu Frisco Brno. Máme veľký záujem hrať v tejto novovznikajúcej lige, pretože naša účasť v Eurolige 2012/2013 je teraz otázna,“ uviedol v piatok pre agentúru SITA generálny manažér slovenského majstra Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

Nadnárodná súťaž MEL by mala odštartovať 15. septembra 2012 a trvať pol roka. „Ak by sme v nej napokon štartovali a v základnej skupine by nám ako jedného zo súperov vyžrebovali napríklad Šopron, tak výsledok nášho euroligového duelu by sa zároveň započítaval do tabuľky MEL; takisto aj naše stretnutia s Ružomberkom v rámci extraligy. Na vznik MEL máme čas, dotiahnuť ju chceme v priebehu júna, júla,“ poznamenal Jendrichovský.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel Jendrichovský
Firmy a inštitúcie Good Angels KošiceMBK Ružomberok