BEH NA LYŽIACH: V Štrbskom Plese dominovali Poliaci

Beh na lyžiach

ŠTRBSKÉ PLESO 12. februára (WEBNOVINY) – V sobotňajšom šprinte voľnou technikou v rámci 53. ročníka Memoriálu 24 padlých hrdinov SNP v behu na lyžiach v Štrbskom Plese zaradeného do seriálu pretekov Slavic Cup triumfovali v oboch kategóriách lyžiari z Poľska. Medzi mužmi bol najrýchlejší Maciej Starega, v kategórii žien zvíťazila Justyna Mordarská. Na pódium pre medailistov sa zo slovenských bežcov dostala iba Katarína Johansen, ktorá skončila medzi ženami tretia. Najlepším slovenským mužom bol Mário Kubiš, ktorý zvíťazil v B-finále, celkovo mu teda patrila piata pozícia.

V nedeľu sú na programe „dlhé“ behy, muži absolvujú 15 km a ženy 10 km klasickou technikou s intervalovým štartom.

Výsledky – šprint voľnou technikou:

MUŽI: 1. Maciej Starega (Poľ.), 2. Jan Bartoň (ČR), 3. Jan Antolec, 4. Mariusz Michalek (obaja Poľ.), 5. (víťaz B-finále) Mário Kubiš (SR)

ŽENY: 1. Justyna Mordarská, 2. Anna Staregová (obe Poľ.), 3. Katarína Johansen (SR), 4. Martyna Galewiczová (Poľ.), 5. (víťazka B-finále) Lucia Klimková (SR)