Bežkyňa zdolala 1567 schodov mrakodrapu za 12 minút

Topánky
Foto: Thinkstock

Víťazkou výročného behu hore schodmi v newyorskom mrakodrape Empire State Building sa stala Austrálčanka Suzy Walsham. Mladá atlétka zdolala 1576 schodov za 12 minút a 30 sekúnd a svoj triumf najrýchlejšieho behu na 86. poschodie mrakodrapu v ženskej kategórii potvrdila už po šiesty raz.

Empire state building
Foto: SITA/AP

Z mužov do cieľa ako prvý dobehol nemecký bežec Christian Riedel s časom 10 minút a 16 sekúnd.

Behu po schodoch mrakodrapu Empire State Building v centre New Yorku sa ročne zúčastňujú desiatky ľudí z celého sveta. Cieľom netradičného športového podujatia, ktorý sa tento rok konal už 38. raz, je vybehnúť hore schodmi na prvú vyhliadkovú plošinu budovy ležiacu na 86. poschodí vo výške 320 metrov.

Netradičný vertikálny beh zorganizovali Newyorskí cestní bežci, ktorí zodpovedajú aj za newyorský mestský maratón. Účastníci vzhľadom na kapacitu schodiska štartovali postupne s rozdielom niekoľkých sekúnd, aby sa vyhli kolíziám.

Beh hore schodmi Empire State Building patrí k najznámejším behom vo svojej kategórii na svete. Časový rekord pre uvedenú trať drží z mužov Austrálčan Paul Crake, ktorý schody v roku 2003 zdolal za deväť minút a 33 sekúnd a zo žien Rakúšanka Andrea Mayr, ktorá sa o rekord postarala v roku 2006 s časom 11 minút a 23 sekúnd.

www.news.yahoo.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom