Alena Procházková
Slovenská bežkyňa na lyžiach Alena Procházková. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský
12. 01. 2019 13:08 LyžovanieNemeckoLyžovanie z lokality Nemecko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Bežkyne na lyžiach Procházková a Klementová neprešli kvalifikáciou šprintu v Dráždaňoch

DRÁŽĎANY 12. januára (WebNoviny.sk) – Slovenské reprezentantky Alena Procházková a Barbora Klementová neuspeli v sobotňajšej kvalifikácii šprintu voľnou technikou (1,6 km) v rámci pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach v nemeckých Drážďanoch.

Tridsaťštyriročná Procházková obsadila 43. priečku s odstupom 16,55 s na najrýchlejšiu Švédku Hannu Falkovú. Jej o desať rokov mladšia krajanka finišovala na 51. pozícii s mankom 26,50 s.

Do vyraďovacej časti, ktorá je na programe od 13.20 h, postúpilo tridsať najlepších z 52 štartujúcich žien. Na mestskej šprintérskej trati v blízkosti rieky Labe súťažia v sobotu aj muži, ale bez slovenskej účasti.

Svetový pohár v behu na lyžiach

• Drážďany, Nemecko, sobota

Šprint žien na 1,6 km voľnou technikou – kvalifikácia: 1. Hanna Falková (Švéd) 3:41,85 min, 2. Sophie Caldwellová (USA) 0,49 s, 3. Stina Nilssonová (Švéd.) +0,90, … 43. Alena Procházková +16,55 , 51. Barbora Klementová (obe SR) +26,50

V behu na lyžiach vystúpila na strieborný stupienok Klementová a Koristek získal bronz Procházková vyhrala beh na kolieskových lyžiach s hromadným štartom, v šprinte skončila tretia

Foto: Búrlivý potlesk, selfie a skandovanie „Andrej, Andrej“, aj taká bola inaugurácia prezidenta Kisku Copa América štartuje aj s Messim a Suárezom, prvenstvo obhajujú Čiľania Vodič na Fiate unikal pred policajtmi, nezastavili ho varovné výstrely ani deravé pneumatiky Irán odstránil nevybuchnuté nálože z tankera, na ktorý zaútočili v Ománskom zálive Muž obvinený z útoku v Christchurchi poprel obvinenia z terorizmu aj vrážd Mrazivá letná lyžovačka. Strávte letnú dovolenku na ľadovcoch v Európe Progresívne Slovensko a strana Spolu pôjdu ako koalícia aj do parlamentných volieb