Biatlonské zlato má Nemec Doll, Otčenáš v Bansku skončil 28.

Martin Otčenáš
Foto: SITA/Dušan Hein

BANSKO 26. februára (WEBNOVINY) – Víťazom záverečnej individuálnej disciplíny na otvorených majstrovstvách Európy v biatlone v bulharskom Bansku – stíhacích pretekov mužov na 12,5 km sa stal 22-ročný Nemec Benedikt Doll.

Bol to jeho prvý individuálny titul kontinentálneho šampióna v kariére, pred dvoma rokmi bol členom zlatej nemeckej štafety. Druhý prišiel do cieľa víťaz pondelkových rýchlostných pretekov Nór Vetle Sjastad Christiansen, bronz si vybojoval Timofej Lapšin z Ruska.

Slovenský reprezentant Martin Otčenáš štartoval z 13. pozície. Po každej zo štyroch streleckých položiek musel ísť na jeden trestný okruh, trať si tak celkovo predĺžil o 600 metrov.

Znamenalo to preňho zosun v poradí o pätnásť priečok na konečné 28. miesto. Tomáš Hasilla, ktorý mal na základe výsledkov pondelkového šprintu štartovať ako štyridsiaty, na preteky nenastúpil.

Popoludní šampionát v Banku vyvrcholí pretekmi ženských a mužských štafiet. Slovensko v nich nebude mať zastúpenie.

Výsledky – stíhacie preteky mužov – Bansko:

1. Benedikt Doll (Nem.) 35:35,0 min (3 trestné okruhy), 2. Vetle Sjastad Christiansen (Nór.) +22,3 s (3), 3. Timofej Lapšin (Rus.) +25,5 (2), … 28. Martin Otčenáš +4:56,1 (4), … nenastúpil na štart Tomáš Hasilla (obaja SR)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin OtčenášTomáš Hasilla