Blaha viní médiá, že nacisti tu chcú odvolávať ministra

Blaha
Poslanec NR SR za stranu Smer-SD Ľuboš Blaha počas rokovania schôdze NR SR. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) – Ak sa potvrdia podozrenia z nehospodárneho nakladanie peňazí pri organizovaní kultúrnych podujatí v súvislosti so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ na ministerstve zahraničných vecí, mala by podľa poslanca NR SR za Ľudovú stranu Naše Slovensko Milana Uhríka opozícia zvážiť odvolanie šéfa rezortu Miroslava Lajčáka.

Ako Uhrík povedal v piatok na rokovaní zahraničného parlamentného výboru, ktorý sa podozreniami zaoberal, bude dôležité, či o všetkom vedel aj minister Lajčák. „Ak vedel, je to zlé. Ak nevedel, nevie si nastaviť organizáciu tak, aby k takým prípadom nedochádzalo. Ak poslanecký prieskum tieto veci potvrdí, je to dôvod na odvolanie Lajčáka,“ povedal Uhrík.

Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?

To sa nepáčilo poslancovi Ľubošovi Blahovi (Smer-SD), ktorému uchádza pointa, prečo sú zástupcovia MZV vypočúvaní ako zločinci. „Oni robia svoju robotu dobre. Takto to skončí, keď médiá dávajú priestor populistom a extrémistom, aby tu nacisti chceli odvolávať ministra,“ vyhlásil. Uhrík mu na to povedal, že na ministrov Smeru sa to sype, čiže nejaká korupcia v štáte existuje. Podľa Blahu však nacisti spochybňujú štát. Podľa Miroslava Beblavého ho však spochybňuje najmä Blaha.

Parlamentný zahraničný výbor sa dnes zaoberal nakladaním peňazí pri organizovaní kultúrnych podujatí v súvislosti so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľuboš BlahaMilan UhríkMiroslav LajčákZuzana Hlávková
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR