Bolek Polívka nakrúca snímku Domácí péče

Bolek polivka
Bolek Polívka Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

BRATISLAVA 8. septembra (WEBNOVINY) – Český herec Bolek Polívka nakrúca v meste Napajedla film Domácí péče. Režisérom novinky je Slávek Horák, ktorý má na starosti aj scenár a produkciu.

„Chcel by som vytvoriť silný príbeh s množstvom dojemných a vtipných momentov. Film, z ktorého budú diváci odchádzať s rozhodnutím žiť lepšie, plnohodnotnejšie a vnímavejšie,“ uviedol Horák, ktorého pri písaní scenára inšpirovala aj matka.

„Moja mama pracovala veľa rokov ako opatrovateľka. I keď to nie je jej životný príbeh, poskytla mi veľa inšpirujúcich historiek a postrehov,“ dodal režisér, ktorý sa v minulosti venoval najmä nakrúcaniu reklám. „Nápad na tento film dozrieval dva roky, čo je pre mňa veľmi netypické. Normálne je to tak 30 sekúnd, takže toto je oproti reklame veľký rozdiel,“ vyhlásil Slávek Horák.

V hlavnej ženskej úlohe sa predstaví Alena Mihulová, ktorá sa podľa režiséra „trochu neskoro, ale predsa, vydala na cestu sebapoznania“. Šesťdesiatpäťročný Polívka, známy z filmov ako Dedičstvo alebo Kurvahošigutntag (1992), Pelíšky (1999), Pupendo (2003) či Muži v nádeji (2011), stvárni jej manžela a Tatiana Vilhelmová zase jej „sprievodkyňu svetom alternatívneho myslenia“.

Herecké obsadenie dopĺňa napríklad aj Zuzana Kronerová. „S Bolkom je to úžasné, na pľace je s ním sranda. Veľmi mi pomáha, už sme si spolu aj zaimprovizovali,“ prezradila Mihulová. O kameru sa stará Jan Štastný, strih Vladimír Barák a hudbu zas Jan P. Muchow a Michal Novinski. Snímku by mali dokončiť na budúci rok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bolek PolívkaZuzana Kronerová