Borguľa tvrdí, že vystúpil zo Smeru-SD, v strane však o tom nič nevedia

Martin Borguľa
Martin Borguľa. Foto: archívne, SITA/Michal Svítok.

BRATISLAVA 17. septembra (WebNoviny.sk) – Staromestský poslanec a zároveň kandidát na post starostu bratislavského Starého Mesta Martin Borguľa tvrdí, že od apríla tohto roka už nie je členom Smeru-SD, o jeho odchode z ich radov však strana nič nevie.

Zo Smeru-SD vraj odišiel v apríli

Ako sa poslanec Borguľa vyjadril na minulotýždňovom brífingu ku svojej kandidatúre, do komunálnych volieb ide ako nezávislý kandidát. “Z politickej strany Smer-SD som odišiel v apríli. Boli mnohé veci, kde sa môj názor odlišoval od názoru vedenia Smeru, respektíve smerovania strany Smer,“ uviedol na brífingu.

Svoje slová agentúre SITA potvrdil aj v e-maili s tým, že zo strany odišiel na prelome apríla a mája. “Do okresnej organizácie som poslal list s oznámením, že v súlade so stanovami politickej strany Smer-SD vystupujem z jej radov a moje členstvo týmto zaniká. List bol riadne doručený a druhou stranou prevzatý,“ píše Martin Borguľa v e-maili, ktorý v týchto dňoch doručil agentúre SITA.

Kandidáti na post starostu Starého Mesta

Podľa predsedu bratislavskej krajskej organizácie Smer-SD Martina Glváča je Martin Borguľa na základe informácií, ktoré má, stále vedený ako člen strany Smer-SD. “A podľa mne dostupných informácií sa v júni zúčastnil na členskej schôdzi v Starom Meste a naši členovia mu aj zbierali podpisy pod kandidátku,“ uviedol pre agentúru SITA Glváč.

Okrem Martina Borguľu na post starostu Starého Mesta ohlásil kandidatúru aj súčasný starosta Radoslav Števčík, ktorý sa o priazeň voličov bude uchádzať ako nezávislý kandidát. Kandidovať bude aj dizajnérka Dana Kleinert, ktorú podporuje strana Spolu – občianska demokracia, hnutie Progresívne Slovensko a Team Vallo.

Svoju kandidatúru ohlásila tiež architektka Zuzana Aufrichtová, ktorá bude kandidovať s podporou šiestich politických strán a hnutí. Podporu jej vyjadrili strana Sloboda a Solidarita (SaS), Občianska konzervatívna strana (OKS), hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), hnutie Nova, strana Zmena zdola – Demokratická únia Slovenska a hnutie Sme rodina – Boris Kollár.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárMartin BorguľaRadoslav ŠtevčíkZuzana Aufrichtová
Firmy a inštitúcie SMER-SD