Hipš po diplomovke vytiahol na Kollára cyperskú schránku a Matovičovi adresoval otázky

KOLLÁR: Vyhlásenie k diplomovej práci
Predseda parlamentu Boris Kollár počas vyhlásenia k medializovanej diplomovej práci. Bratislava, 26. jún 2020. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) podniká so schránkovou firmou so sídlom na Cypre. Na sociálnej sieti to tvrdí predseda mimoparlamentnej strany Spolu Juraj Hipš, ktorý prišiel aj s informáciou, že Kollárova diplomová práca je plagiát.

Hipš vysvetľuje, že spoločnosť STROOTON Ltd so sídlom na Cypre je schránková firma a práve s touto firmou Kollár vlastnil firmu BSSC. Tvrdí tiež, že firmy DEXON, SINTRAX alebo ANTENA FM, kde je Kollár spoločníkom, už roky nepodávajú účtovné závierky a daňové priznania.

Viac o téme: Kollárova diplomová práca

Hipš žiada premiéra Igora Matoviča (OĽANO), ktorého hlavným programom je boj proti korupcii i schránkovým firmám, aby si tieto skutočnosti s Kollárom vyjasnil.

„Chcem vás požiadať, aby ste sa popýtali priateľa, kto bol skutočným majiteľom tej schránkovej firmy. S kým vlastne obchodovali? A určite sa nezabudnite spýtať, či robili biznis aj so štátom. Nič z toho sa z verejne dostupných zdrojov zistiť nedá. Veď sám viete, ako fungujú schránky. Boli ste pred voľbami na tom Cypre,“ oslovil premiéra Hipš.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárIgor MatovičJuraj Hipš
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSme rodina - Boris KollárSPOLU – občianska demokracia