Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cernak
Niekdajší kamarát Mikuláša Černáka, Miloš K., dal podľa polície koncom deväťdesiatych rokov zavraždiť Miloša Piliara zo strachu. Foto: SITA/Jozef Habočík
3. septembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Bos Černák bude svedkom, vypočujú ho v kauze vraždy v Moste

BRATISLAVA 3. septembra (WEBNOVINY) – V kauze obžalovaných Radoslava M. a Róberta B. v prípade dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004 súd vypočuje ako svedka Mikuláša Černáka. Predvolajú ho na ďalšie pojednávanie, ktoré bude 27. októbra na Okresnom súde Bratislava I.

Doživotne odsúdený Černák napísal list na generálnu prokuratúru, v ktorom tvrdí, že sa mu v minulosti Branislav Adamčo v ilavskej väznici priznal k účasti na dvojnásobnej vražde v Moste pri Bratislave. Adamčo je právoplatne odsúdený na doživotie za viacero trestných činov a figuruje aj ako jeden z obžalovaných v druhom procese, ktorý sa vedie tiež pre vraždu v Moste pri Bratislave.

List Černáka označil odsúdený za blud

Adamčo sa k Černákovmu listu vyjadril na júlovom pojednávaní, označil ho za zmes bludov. Prokurátorka okrem Černáka ešte trvá na výsluchu Nikolu P., ktorý tiež figuruje v druhom procese tejto vraždy. Predseda senátu sa dnes vyjadril, že výsluch Nikolu P. ešte zváži. Obhajoba už nenavrhla ďalších svedkov, proces sa tak blíži k záveru.

Na dnešnom pojednávaní vypovedal jeden svedok, ktorý v minulosti predával telefónne balíčky pre ľudí okolo Branislava Adamča. Obžalovaných Radoslava M. a Róberta B. nepoznal. Na súde vyhlásil, že počul reči o tom, že na vražde v Moste pri Bratislave mali účasť Nikola P. a Adamčo. Róbert B. a Radoslav M. sa podľa neho v tejto súvislosti nespomínali.

Nevinné obete streľby

Nový obžalovaný Radoslav M. bol podľa prokuratúry skutočným objednávateľom vraždy expolicajta Juraja G., pričom strelci omylom v jeho aute zastrelili jeho desaťročného syna Riška a jeho vtedajšiu družku Henrietu.

Pôvodne orgány činné v trestnom konaní označili ako objednávateľa vraždy Karola Mella, ktorý je v Belize. Na súde už dlhšie pokračuje pojednávanie, v ktorom je obžalovaný Karol Mello a údajní priami aktéri Branislav Adamčo, Nikola P. a Jozef B. Usvedčuje ich Peter T., ktorý bol tiež pri streľbe.

Prokuratúra podala 15. apríla 2013 novú obžalobu v kauze vraždy v Moste pri Bratislave na spomínaných Radoslava M. a Róberta B. Navrhovala aj spojenie prípadov, čo sa doteraz nestalo.

Odporúčané články

Je to zmes bludov, povedal odsúdený o liste Mikuláša Černáka Bosa Černáka oslobodili z vraždy Oláha, čin vraj nespáchal

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...