Bradley Wiggins založí po odchode zo Sky svoj nový tím

Bradley Wiggins
Bradley Wiggins Foto: SITA/AP

LONDÝN 8. januára (WEBNOVINY) – Bývalý víťaz cyklistickej Tour de France Bradley Wiggins zakladá vlastný tím, v ktorom sa bude pripravovať na olympijské hry 2016 do Ria de Janeiro.

Družstvo vznikne na jar

V Brazílii už nechce súťažiť na ceste, ale na dráhe. Wiggins vo štvrtok oznámil, že družstvo vznikne na jar, sponzorovať ho bude jeho súčasný zamestnávateľ Sky a bude mať podporu od Britskej cyklistickej federácie. Bližšie podrobnosti ešte nie sú známe.

Britský cyklista začiatkom tohto týždňa podpísal zmluvu so Sky do konca apríla, aby sa mohol zúčastniť na pretekoch Paríž – Roubaix. Po ich skončení sa 34-ročný víťaz Tour de France 2012 sústredí na prípravu na olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro, kde sa chce presadiť na dráhe.

Wiggins je v tíme Sky od jeho založenia v roku 2010

Vlani sa mu podarilo naplniť dva z troch cieľov – vyhral Okolo Kalifornie a zlato v časovke na majstrovstvách sveta. Na Paríž – Roubaix však skončil deviaty, aj keď mal ambície uspieť. O prvenstvo na Pekle severu chce zabojovať aj tento rok.

Wiggins je jedným z najúspešnejších cyklistov v britských dejinách. Zo siedmich olympijských medailí vybojoval šesť na dráhe, štyrikrát bol pod piatimi kruhmi prvý (4-1-2). Na velodrome je aj šesťnásobným majstrom sveta a celkovo má zo šampionátov v dráhovej cyklistike desať cenných kovov (6-3-1). Na ceste bol v časovke okrem zlatej Ponferrady aj dvakrát druhý.