Brankár Senice Švenger chcel, aby boli hrdinami všetci

Svenger senica
Brankár Senice Milan Švenger Foto: SITA/Viktor Zamborský

BRATISLAVA/SENICA 27. júla (WEBNOVINY) – Český futbalový brankár v službách corgoňligovej Senice Milan Švenger si troma pohotovými zákrokmi hneď na začiatku 2. polčasu odvetného stretnutia druhého predkola Európskej ligy UEFA 2012/2013 s cyperským mužstvom APOEL Nikózia (0:1) vyslúžil obdiv troch tisícov divákov v hľadisku senického štadióna.

A nebyť ukážkového technického oblúčika 28-ročného Portugalčana Hélia Pinta v 73. min, ktorý skončil v jeho sieti, mohol byť hlavným hrdinom tohto merania síl.

„Ja nehrám preto, aby som bol hrdinom večera. Viac by ma potešilo, keby hrdinami tohto súboja sme boli všetci, celé naše mužstvo. A to by sa nám podarilo, ak by sme cez APOEL Nikózia postúpili ďalej,“ reagoval na otázku agentúry SITA 26-ročný rodák z Jablonca nad Nisou, ktorý na Záhorie prišiel pred sezónou zo Sparty Praha.

Pintova streľa bola okrasou

„Ako som videl rozhodujúci moment celého súboja? Súper využil našu chybu v strede ihriska, ktorej sme sa dopustili po štandardnej situácii, išiel do prečíslenia, prvú strelu sme – ako celá obrana – dokázali odvrátiť, no lopta sa dostala k Pintovi, ktorý vedel, čo s ňou urobiť.

Helio pinto

Pinto je skúsený hráč, trafil to veľmi pekne, technicky ma prehodil a pre také krásne góly diváci na futbal chodia. Také vydarené strely sú okrasou futbalu,“ zložil poklonu pohotovému strelcovi zo súperovho tábora bývalý český mládežnícky reprezentant do 19 rokov a do 21 rokov.

Kmeňový hráč AC Sparta Praha sa v tomto meraní síl vôbec nenudil.

„Práve takéto zápasy mám rád. Rád som v akcii, pre brankára je lepšie, keď je v stálej permanencii, ako keby sa počas zápasu nudil a nútil sa udržiavať koncentráciu. Preto mám rád zápasy, v ktorých sa z pohľadu brankára stále niečo deje,“ povedal Milan Švenger na margo horúcich chvíľ pred jeho bránkou v čase od 48. do 52. minúty, keď pohotovými zákrokmi zlikvidoval dve vyložené šance 27-ročného Brazílčana Almeidu Aíltona.

Brankár Švenger: APOEL ma neprekvapil

„Hráči APOEL-u ma ničím neprekvapili. Aj v Senici potvrdili, že sú na inej výkonnostnej úrovni ako sme momentálne my. Hrali veľmi rozumne, hoci prvý polčas akoby čakali, čo budeme hrať my. V druhom polčase, keď zvýšili dôraz v strede poľa, veľmi často nebezpečne chodili do nášho pokutového územia.

Senica porazila MTK Budapešť 2:1

Hráči, ktorí dokážu remizovať s Realom Madrid alebo FC Chelsea a minulý rok v Lige majstrov prešli cez FC Porto, Šachtar Doneck, Zenit Petrohrad, či Lyon, musia niečo z futbalu vedieť,“ konštatoval Milan Švenger.

Nového muža v bránke Senice však v dvojzápase s cyperským klubom najviac potešilo zistenie, že Kóňa a spol. dokázali s favoritom z Cypru veľmi dlho držať krok.

Bývalý brankár tímu z pražskej Letnej bol rád, že ku kvalitným súbojom 2. predkola Európskej ligy UEFA 2012/2013 prispeli svojim dielom aj zverenci hlavného trénera Zdeňka Psotku.

„V odvete sme ukázali, že sme mohli nad APOEL-om vyhrať. Netvrdím, že postúpiť ďalej, ale vyhrať určite. Stačilo mať viac šťastia pri koncovke tých možností, ktoré sme si najmä v 1. polčase vypracovali,“ dodal legionár spoza rieky Morava.