Bratia Velitsovci budú komentovať Tour de France pre RTVS, „saganománia“ môže odštartovať

Martin Velits, Peter Velits
Zľava: Cyklisti Martin Velits a Peter Velits Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 5. júla (WebNoviny.sk) – Vrchol cyklistickej sezóny Tour de France (7.- 29. 7.) bude mať vrcholné zastúpenie aj v televízii. Od soboty 7. júla ponúkne RTVS priame prenosy v HD kvalite zo všetkých 21 etáp najslávnejších cyklistických pretekov Tour de France.

Počas troch týždňov sa športoví fanúšikovia môžu tešiť na špeciálne Štúdio Tour de France s exkluzívnymi hosťami dvojičkami Martinom a Petrom Velitsovcami.

Nová skúsenosť

Práve Peter Velits bol v uplynulých desiatich rokoch popri Petrovi Saganovi magnetom pre slovenských fanúšikov na francúzskych cestách. Tour de France absolvoval dovedna šesťkrát a najvyššie to dotiahol na 18. miesto v celkovom poradí (2011). Velits vynikal v časovkách, ale mal aj solídne vrchárske kvality.

V koncovkách etáp si pripísal dve tretie miesta, ale aj skvelú 4., 7. či 8. pozíciu v individuálnych časovkách v rokoch 2011 a 2012. Jedným z absolútnych vrcholov pre slovenskú cyklistiku na Tour de France v histórii bola 3. etapa v roku 2012 z Orchies do Boulogne sur Mer (197 km), kde sa z víťazstva tešil Peter Sagan a Peter Velits došpurtoval na treťom mieste.

„Tešíme sa spolu s bratom Martinom na živé prenosy v štúdiu z Tour de France. Bude to pre nás nová skúsenosť a sme radi, že obaja môžeme našimi postrehmi z profikariéry priblížiť divákom z pohľadu jazdca emócie na trati a atmosféru počas pretekov,“ povedal Peter Velits na webe RTVS.

Posunie to prenosy o úroveň vyššie

Od úvodnej etapy v slávnej filmárskej dedinke Noirmoutier-en-Lile až po cieľ na Elyzejských poliach v Paríži bude atmosféru a dianie v slávnom pelotóne aj s Petrom Saganom sledovať vyslaný dvojčlenný štáb RTVS s redaktorom Samuelom Brečkom a skúseným kameramanom Rastislavom Kuchtom.

V bratislavskom štúdiu Tour de France budú pripravení moderátori Ľubica Melcerová a Ján Žgravčák. Komentátormi pretekov budú Vladimír Genda a šéfredaktor portálu cycling-info.sk Lukáš Timko.

„Tour de France je mamutie podujatie s celosvetovým zásahom. Adekvátne tomuto faktu sa pripravujeme na vysielanie v RTVS. Som nadšený zo spolupráce s Velitsovcami, posunie to prenosy o úroveň vyššie. Pripravujeme aj flashbacky, ktoré počas priamych prenosov budú pripomínať najsilnejšie momenty histórie TdF v podaní Petra Sagana. Nezabúdame na online priestor, špeciálna webová stránka aj sociálne médiá budú v podaní RTVS takisto žiť. Sme pripravení, saganománia môže odštartovať,“ znie pozvánka na Tour de France od RTVS.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin VelitsPeter SaganPeter Velits
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska