Bratislavčanov osviežia v meste cisterny s vodou

Extrémne teplá útočia, zasiahli aj ľudí v Bratislave
Cisterna s pitnou vodou na Hlavnom námestí v Bratislave. V Bratislave má byť v pondelok 34 až 36 stupňov Celzia. Bratislava, 21. júl 2014 Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 10. augusta (WEBNOVINY) – Aj v tomto týždni pristavia pre horúčavy na Hlavnom námestí a na Poštovej ulici v Bratislave cisternu s pitnou vodou, naďalej nechajú dlhšie otvorené aj bratislavské kúpaliská. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová, pitnej vody sa môžu ľudia v uliciach napiť do piatka 14. augusta v čase od 10:00 do 17:00.

Bratislavčanov aj naďalej čaká zľavnené vstupné do rekreačného zariadenia Zlaté piesky, návštevník sa môže okúpať za dve eurá na osobu. Skokanová ďalej uviedla, že znížené vstupné je len na kúpalisku na Zlatých pieskoch a platí predbežne do piatku 14. augusta, vrátane. Všetky kúpaliská budú tento týždeň fungovať do 20:00.

Osvieženie či doplnenie pitného režimu ponúkajú aj mestské pitné fontánky, ktoré sú v správe mesta v ôsmich lokalitách. Fontána je na Panskej ulici, Župnom námestí, Námestí SNP, Hlavnom námestí, v Čitárni u Červeného raka a fontánu má aj Prašná bašta.

Ďalšie dve fontány sú na Hviezdoslavovom námestí. Podľa hovorkyne budú cez týždeň v meste aj kropiace vozy, aby schladili rozpálené cesty a znížili prašnosť ciest. Bratislavské ulice budú polievať od 6:00 do 22:00.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BVS Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s.