Bratislavské Nové Mesto otvorilo krytú skateboardovú dráhu

SKATE
Foto: Lukáš Smiešny, študent PEVŠ

BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) – Nová krytá skateboardová dráha pribudla na Hálkovej ulici v bratislavskom Novom Meste.

Ide o plochu so špeciálnym skateboardovým bazénom, jediným v Bratislave, informoval Ján Borčin z novomestského miestneho úradu.

Skatepark má názov Bratislava Bowl a bude ho prevádzkovať Asociácia skateboardingu SR (ASSR). Jeho vybudovanie bolo financované prostredníctvom dotácie, ktorú mestská časť Nové Mesto získala od Obvodného úradu Bratislava v rámci projektu prevencie kriminality a zo zdrojov mestskej časti. Priestory, v ktorých je skateboardový bazén umiestnený, prenajala mestská časť asociácii za symbolické jedno euro ročne.

Skatepark môže využívať aj široká verejnosť v sprievode dobrovoľníka ASSR. Otvorený je v pondelok až štvrtok od 16:00 do 22:00, v piatok od 15:00 do 22:00 a cez víkend od 10:00 do 22:00. Kontakty na dobrovoľníka ASSR možno nájsť na internetovej stránke www.bb.assr.us a dohodnúť si vstup. V prevádzke bude skatepark celoročne, je osvetlený a vykurovaný.

Otvorenie skateboardového bazéna predstavuje významný krok pre celý región, nakoľko obdobné športoviská sa nachádzajú až vo Viedni, Prahe či Košiciach. Poskytuje priestor pre reprezentantov aj amatérov, zároveň predstavuje alternatívu voči tradičným športoviskám,“ hovorí predseda ASSR Vladimír

Kapacita skateparku je približne15 ľudí, ktorí sa striedajú, v jednom momente jazdí v bazéne spravidla jeden skater, výnimočne dvaja. Súčasťou parku bude aj videoprojekcia s plátnom, ktorú asociácii mestská časť prenajala rovnako za sumu jedno euro ročne. „Záleží nám na tom, aby mladí ľudia mali kde zmysluplne tráviť voľný čas. Najmä v jesennom a zimnom období je tých možností menej, preto som rád, že si budú môcť zašportovať aj vtedy, keď vonku bude horšie počasie,“ povedal novomestský starosta Rudolf Kusý.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rudolf Kusý