Bratislavský samosprávny kraj spustil sériu testov a opatrení, u zamestnanca potvrdili koronavírus

Juraj Droba
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba Foto: SITA/Branislav Bibel

Jeden zo zamestnancov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) bol pozitívne testovaný na koronavírus. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

„BSK bezodkladne spustil sériu testov a opatrení. Pozitívne testovaný zamestnanec ostáva v karanténe,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že fungovanie úradu je zabezpečené, avšak zamestnanci aj verejnosť musia rátať s tým, že pri vstupe im automatický senzor odmeria teplotu.

Predseda BSK Juraj Droba vyhlásil, že kraj robí všetko pre to, aby sa zamedzilo šíreniu vírusu. „V prvom rade testujeme všetkých kolegov, ktorí prišli do kontaktu s pozitívne testovaným zamestnancom. Doterajšie výsledky ich testov sú negatívne,“ uviedol a doplnil, že BSK dôsledne dezinfikuje všetky priestory a tiež sme obmedzil pohyb osôb.

Viac o téme: Koronavírus

„Úplnou samozrejmosťou je nosenie rúšok, ktoré sú povinné na župe už od minulého týždňa,“ doplnil Droba, podľa ktorého pozitívne testovaný kolega nemá žiadnu cestovateľskú anamnézu a je príkladom dodržiavania hygienických opatrení. „Žiaľ, napriek tomu sa nakazil od niekoho, kto takýto zodpovedný nebol. Preto prosím, toto riziko nepodceňujme,“ uzavrel Droba.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj DrobaLucia Forman